Japonsko je tradičně zemí zaslíbenou pro šílené a nechutné reality show. Ale zbytek světa už dávno nezůstává pozadu, jak se můžete přesvědčit. Začínáme polehoučku, ale na špičce je to to pravé maso.

>

Zóna extrémů

Touha po skandálním pořadu dovádí francouzské producenty až ke skutečným extrémům, v tomto případě naštěstí zůstává jen u názvu. Soutěžící odpovídají na otázky, a za každou špatnou odpověď jsou odměněni výbojem o síle 400 voltů. Tento šok je však jen předstíraný.

Chci nosit slavnou tvář

Jak vypadá plastická chirurgie v praxi? Tohle je klasická show, kam si lidé chodí pro lepší vizáž. Alespoň jsou o tom skálopevně přesvědčeni. Ale nejde o žádné líčení nebo rady, jak změnit šatník. Chcete vypadat jako Britney Spears? Plastičtí chirurgové vám to s radostí umožní.

Brouci, kam se podíváš

Japonsko opravdu nemůže chybět. V této hře plní soutěžící různé úkoly, ale na tom vůbec nezáleží. Podstatné je, že pokud se jim to nepodaří, přiskočí jedna z herních hostesek a vstříkne jim do obličeje něco nesmírně páchnoucího a pokaždé je zápach zcela jiný. Z nějakého nepochopitelného důvodu jsou tato „páchnoucí“ děvčata převlečená za brouky.

Vrhni!

Japonsko podruhé a získává stříbrnou medaili za odpudivost. Soutěžící této show pojídají všechna možná odporná jídla, která se jim moderátor snaží ještě co nejvíc znechutit. Vyhrává ten, kdo se nepozvrací…

Morčata

Zlato získává zcela nečekaně holandská reality show. Soutěžící v ní slouží jako pokusná zvířátka a vrcholnou epizodou mělo být pojídání kusů lidského masa. Autoři se bránili, že to není zákonem postižitelný kanibalismus, neboť maso mělo pocházet z těl samotných soutěžících a odebráno mělo být bez nátlaku.

Perlička na závěr

Japonsko je, co se týče odporných nebo bizarních her, stále velkou inspirací. Svědčí o tom skutečnost, že v USA existuje reality show, nazvaná Přežil jsem japonskou show. Spočívá v tom, že štáb odveze americké soutěžící do Japonska, kde se tito zúčastní některé z japonských show. Procento přeživších není známo…

..