Ukaž mi, co nosíš, a já ti řeknu, jakou hudbu posloucháš. Kluci, váš šatník na vás prozradí, jakou hudbu máte rádi, nevěříte?

Vyznavač ďábla

Nosíte přiléhavé černé tričko s děsivým motivem některé z legendárních kapel a kožené kalhoty? Jste přichyceni při činu a diagnostikováni jako metaláci.

Ani si nemusíte dělat hlavu s tím, že nemáte dlouhatánské háro. To už stejně nefrčí. Ale jednou či dvěma kérkami nic nepokazíte. Samozřejmě žádní motýlci, pěkně poctivé lebky.

Našli jste si místo ve smečce, kterou bezvýhradně podporujete a svou věcí žijete. Pravděpodobně máte také romantickou duši, ačkoliv to na vás okolí jen těžko rozpoznává.

Drsňák

Neznalé okolí si vás možná plete s fanouškem metalu, ale vy víte svoje. Co na tom, že kožené kalhoty nosíte oba dva? Vaše trička nemají rozhodně nic společného s Iron Maiden. Jsou prostě jen drsná, a kdo to nechápe, ať jde do háje.

Znalci se vám podívají na boty a mají jasno. Takové těžké okované potvory nosí jen rockeři. Hm, a taky motorkáři… V klasickém dlouhém koženém kabátě budete neodolatelní.

Vaše životní filozofie je jednoduchá: drogy, sex a rock ‚n‘ roll.

Známka punku

Vy své oblečení ani nemusíte ukazovat, okamžitě vás identifikuje rebelský postoj úplně ke všemu. Kdyby to ale někomu nebylo jasné, stačí se podívat na vaše číro, které je nápadné, i když je civilně položené.

Pokud vás štve zotročení společnosti a občané bez vůle, rádi na to poukazujete obojkem na krku. Roztrhaným oblečením nutíte lidi, aby neposuzovali ostatní podle obalu. Kromě rebelování věříte také v absolutní svobodu a věříte, že jsou s ní lidé schopni zodpovědně nakládat.

Nekompromisní pohodář

Máte rozkrok až u kolen? Nic neříkejte, jste usvědčený hiphoper nebo raper. S tím rozkrokem to začali černoši, protože ti ho podle pověstí volný fakt potřebují. Ale rapera nedělá jen rozkrok.

Vaší značkou jsou i obrovské boty, kolem kterých povlávají nezavázané tkaničky.  Slušivou teplákovkou také nic nepokazíte. Tak, a do ideálu už vám chybí jen o pár čísel větší oblečení a na hlavě sluchátka.

S tímto stylem prostě věříte na pohodlné oblékání a také na to, že jsme si všichni rovni.

Vždy hladce oholen

Tento hudební žánr si vyžaduje něco skutečně speciálního. Je to běh na dlouhou trať a pořádná šichta. Jazz je elegantní a uhlazený a totéž požaduje i od vás.

Ideální je oblek podle poslední módy nebo alespoň nějaká důstojná kreace. Vždy hladce oholen, dokonale učesán a dobře naladěn. A to je, pánové, dost obtížný životní postoj.

Pokud máte vášeň pro jazz, rádi v životě boříte bariéry mezi kýmkoliv a čímkoliv.

Kovboj

Pokud holdujete country a folku, neztratíte se ani v davu. Kůže a džínovina je vaše poznávací znamení. A trocha kostek taky nic nezkazí.

Pokud máte rádi třásně, nemusíte svou vášeň potlačovat. Naopak, country stylu kožené nebo semišové třásně velmi sluší. Ideálem je kostkovaná košile a kožená vestička. Dílo pochopitelně korunuje nepostradatelný klobouk.

Vaší životní filozofií je hlavně psychicky zdravý život, ve kterém odmítáte zbytečné komplikace..