Vánoce se nezadržitelně blíží, což znamená, že oprášíte vánoční ozdoby, uklidíte celý byt nebo dům, vydáte se na vánoční nákupy, nakoupíte dárky a vše, co by vám tak asi mohlo chutnat. Ke stromečku, dárečkům a smaženému kaprovi patří také neodmyslitelně vánoční koledy a písně. Snad všichni známe ty klasické, které si zpíváme už pěknou řádku let.

Koledy, které všichni známe

Klasické vánoční koledy jako Štědrej večer nastal, Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Veselé vánoční hody a podobně známe všichni. Všem nám tyto koledy zní minimálně jednou ročně, posloucháte je v obchodech, rádiích a podobně. Chcete zkusit něco světového? Takové ty klasické vánoční písně, které znáte z filmů, televizí a které v sobě mají tolik krásného! Přinášíme pár tipů, které písně si pustit.

Christina Aguilera – The Christmas Song

Obrovský hlas Aguilery je opravdu hodně znát, proto si může troufnout na takový vánoční song jako The Christmas Song. Jen tak pro zajímavost, tento song už je nějakou dobu v síni slávy.

Enter Shikari – Carol of the Bells

Krásná koleda, napsaná ukrajinským skladatelem a otextována americkým textařem. Koleda je však velmi oblíbená, takže se dočkala mnoha přepracování, zazpívala jí například německá zpěvačka Lena a mnoho dalších.

Annie Lennox – God Rest Ye Merry Gentlemen

Nádherná a tolik oblíbená koleda, která datuje svůj vznik do roku 1962. Této verze se zhostila Annie Lennox, a ač vám to možná nepřijde, ano, je to vánoční balada.

Michael Bublé – Let It Snow

Klasika, která se snad nikdy neohraje. Nejvíc známá verze tohoto hitu vzešla v podání Franka Sinatry, ale ani tato verze není jedna z nejhorších a kdo by měl tuto hitovku zpívat, než Michael Bublé je expertem na Vánoce a vánoční songy.