V poslední době se s comebacky doslova roztrhl pytel. Mnohé kapely, které před několika lety ukončily svou činnosti, nyní hlásí „jsme tady, vracíme se!“. Ať už byla kapela rozpuštěna, její činnost byla ukončena či si jen dali nespecifikovatelnou pauzu, nyní chtějí svou zašlou slávu zpátky. Proč se vlastně kapely dávají znovu dohromady? A kdo takový comeback prožívá či se na něj chystá?

Peníze, sláva, stesk?

Důvody ke comebacku mohou být různé. Idealisty napadne, že to kapely dělají pro potěšení fanoušků, pro radost z hudby, pro ten skvělý pocit. A možná to jeden z faktorů skutečně je, proč ne. Nicméně, buďme realisti. Na živobytí si musí každý z nás nějakým způsobem vydělávat a je tomu často i u hudebníků. Ti zaznamenali úspěch, ale když se stáhli, či v případě kapel rozešli, už to nebylo ono. A složenky se neptají. Nový refresh může přinést nejen slávu a báječný pocit, ale také finance. Na čí comeback se můžeme těšit?

The Kelly Family

Sama kapela tento comeback označuje jako „comeback des Jahres“ a v souvislosti s nimi se užívají spojení jako comeback století. Devítičlenná dlouhovlasá rodina se opět chystá dobýt hudební pódia. Už to však nebudou ti hipíci, kteří si libovali v pestrobarevných kostýmech a alternativním způsobu života. Na pódiu jich je z původní devítky jen šest, Barby, Maite a Paddy se k rodině nepřipojí. Po obrovském úspěchu, kdy za pár minut vyprodali velkou halu v Dortmundu, nyní vyjíždějí na evropské turné. A na začátku března 2018 se objeví i v České republice.

The Rasmus

Kapela, která možná až tak dlouho na svůj návrat nečekala. Zaznamenala raketový start díky písničce In the Shadow a následovala série koncertů, další a další písničky. Na hudebním poli si drželi slušnou pozici. Pak se odmlčeli. Možná si chtěli utřídit myšlenky, možná potřebovali jen oddych. Od vydání posledního studiového alba uplynulo už pět let. Kapela mezitím vyzrála, zjistila, co chce a nyní se vrací. Velké turné, nové album a nová energie. Uvidíme, jak dlouho to této finské partičce vydrží.