V předchozím díle jsme si představili tři kapely, The Jacksons Five, Van Halen a Kings of Leon. Nicméně na hudebním nebi září či zářilo vícero rodinných kapel. Nyní přinášíme další várku. Možná mezi nimi najdete i vy tu svou oblíbenou.

Oasis

Oasis, britská hudební skupina, která vznikla v roce 1991 a v polovině devadesátých let je pokládali za největší hudební uskupení na světě. Nejednou je přirovnávali až k The Beatles. Jde o nejúspěšnější a nejvlivnější britskou rockovou skupinu vše dob. V původní sestavě se objevovali kromě jiných i bratři Liam Gallagher a Noel Gallagher. Jak to tak v rodině bývá, občas se objeví problémy a hádky. A ty se objevili u obou bratrů.

The Veronicas

 

První deska těchto dvojčat se objevila na trhu v roce 2005 a v australské hitparádě se vyšplhalo na druhé místo. Na svém kontě mají tři studiová alba a kromě hudby fušují Jessica a Lisa také do módy.

Bee Gees

 

Britská popová kapela hrající disko a součástí kapely byli tři bratři. Barry, Robin a Maurice. Název vznikl ze zkratky Bratři Gibbové. Téměř deset let žili v Austrálii, kde vyhráli tamní soutěž. A následně se vrátili zpátky do Anglie, kde se měli stát hlavní konkurencí populárním The Beatles. Společnou hudební dráhu ukončila v roce 2003 smrt Maurice a v roce 2012 zemřel také Robin na rakovinu. Mezi nejznámější hity patří Too Much Heaven, How Deep Is Your Love, Night Fever a podobně. Na motivy jejich písniček byl složen muzikál Horečka sobotní noci.

The Kelly Family

V devadesátých letech nebylo snad člověka, který by je neznal. Vypukla mánie snad v každém koutě světa. Řeč je o devítičlenné kapele Kelly Family, která se skládala výhradně ze sourozenců. Kathy, John, Patricie, Jimmy, Joey, Barby, Paddy, Maite a nejmladší Angelo stáli na pódiu jako jedna velká rodina a žili sen svého otce. Byli slavní, uznávaní. Vyprodávali fotbalové stadióny, účinkovali v nejznámějších pořadech. Fanynky milovaly buďto Angela nebo frontmana kapely Paddyho. V roce 2017 se kapela spojila a prožívá comeback, ovšem v zredukované formě, bez Barby, která se rozhodla kvůli zdravotním problémům žít život v ústraní, Maite, která v Německu má svou sólo kariéru a Paddyho, který se vrátil ke svému plnému jménu Michael Patrick a koncertuje rovněž jako sólo umělec.