Slovensko je v podstatě za rohem, dlouhé roky jsme byli v jedné symbióze, tvořili jsme jeden stát Československo a i po rozdělení panují, dá se říci, velmi vřelé vztahy. Máme zde spoustu hereček a herců, kteří mají své rodné místo právě na Slovensku a také je spousta hudebníků, kteří jsou známí a vyhledávání u nás v České republice. Kteří interpreti jsou v Čechách známí a velmi oblíbení právě ze Slovenska?

No Name

Košická kapela, kterou tvoří sourozenci Timkovi, Vilo Gutray, Zoli Sallai jsou v České republice velmi oblíbení. Rok co rok vyhrávají také v anketě Český Slavík kategorii Slavík bez hranic. Hity jako Prvá, Čím to je, Žily a mnohé další hrají neustále v rádiích. S kapelou Chinaski vznikl také česko-slovenský duet Na na na.

Peter Nagy

Charismatický slovenský zpěvák zažil v Československu obrovský boom, hity jako Kristínka iba spí, Aj tak sme frajeri, Korálky od Natálky, Psi sa bránia útokom a mnoho dalších si zpívalo spoustu lidí. Na svém kontě má mnoho studiových alb, ve volných chvílích rád fotí a aktuálně připravuje Pianko turné.

Katarína Knechtová

Prešovská rodačka, hudebnice, skladatelka a textařka. Působila v několika kapelách, IMT Smile a věhlas u nás získala díky kapele Peha a hitu Spomal. Následně kapelu opustila a rozhodla se pro sólo dráhu, která byla známá spíše na Slovensku. Aktuálně působila v posledním ročníku SuperStar jako porotkyně, což jí českému publiku opět připomnělo.

Rytmus

Slovenský rapper, zakladatel Kontrafaktu. Je kontroverzní, často je označován za vulgárního a sebestředného člověka. Na svém kontě má několik vydaných alb, spolupracoval s mnoha hudebníky a rappery. Také se objevil jako porotce Česko Slovenské SuperStar a také byl kouč v Hlas Česko Slovenska.