Nejčastější příčinou rozpadu vztahu je pro mnohé nevěra. Nevěra zasáhne do vztahu citelně, partneři se odcizí, ztrácí důvěru. Vzájemná úcta a respekt vezmou rychle za své. Vztah může narušit a zničit také mnoho jiných věcí. Co dělat ve vztahu jinak? Čemu se vyvarovat a jaké chyby už nedělat?

Chybami se člověk učí

Ano, chyby děláme všichni. V práci, doma, občas něco rozlijeme, křičíme na děti, na partnera. Vztah je o dvou lidech, vzájemně se doplňují, učí se od sebe a podporují se. Jenže co když je chyba tak velká, že už se nedá napravit? Nebo hůř, co když tu chybu člověk nevidí a dělá jí neustále? Jaké chyby vám mohou ublížit? A čeho se vyvarovat?

Upřímnost nadevše

Všichni víme, co je v životě nejdůležitější, jsou to věci, které se nedají zajistit penězi. Pro někoho jsou to děti, pro jiného kariéra, podnikání a podobně. Obecně se musí sejít dva partneři, kteří mají stejné či podobné priority. Buďte k sobě a k partnerovi hned od začátku upřímní. Nechcete děti? Tak to ihned řekněte. Pokud každý vidíte vztah jinak a nechcete kompromis, ušetříte si spoustu problémů.

Vyhněte se stereotypu

I když život mnohdy lehce zapadne do stereotypu práce, děti, úklid, vaření, zkuste se mu vyhnout. Jděte čas od času na večeři, do divadla nebo si udělejte romantický víkend jen sami dva. Kromě toho podnikejte také rodinné výlety s dětmi, utužujte rodinný život. A co je také neméně důležité, udělejte si čas jen na sebe. Jedno odpoledne v týdnu či měsíci, kdy jdete na večeři s kamarádkami nebo si jen tak čtete knihu doma.

Dokazujte si lásku

Nemusí to být gesta jako v romantických filmech, ale hodí se občas pochválit protějšek, donést snídani do postele, uvařit večeři. Nezanedbávejte partnera, mohlo by se totiž stát, že by si velmi brzy našel náhradu.