Když se zeptáte kamarádů nebo kamarádek, na co koukají u opačného pohlaví, odpoví vám různě. Pokud ale uděláte průzkum mezi větším počtem, doberete se patrně téhož výsledku, jako my.

Pro kluky jsou symbolem ženství a křehkosti dlouhé, lesklé dívčí vlasy

U kluků je záliba v jednotlivých oblastech dívčích těl trochu jednodušší. Když vidí dívku z dálky, zaměří se na prsa nebo zadeček. Však se taky říká, že se kluci a muži dělí na horňáky a dolňáky. Neměli bychom to však brát tak doslova, většina kluků s radostí ocení obě partie.

Další věc, která kluky na dívkách okamžitě zaujme, jsou vlasy. Přestože už docela dlouho panuje móda krátkých dívčích sestřihů, kluci v tom mají jasno. Vždycky preferovali dlouhé vlasy a patrně vždycky budou. Pro ně jsou prostě dlouhé vlasy u dívky symbolem ženství a křehké krásy. Naštěstí to ale neznamená, že by se jim nedokázal zalíbit i slušivý krátký sestřih.

Když mají kluci možnost s dívkou mluvit tváří v tvář, sledují ovšem už úplně jiné partie. Napřed zkoumají oči – to máme společné úplně všichni. Však jsme také podvědomě přesvědčeni, že z očí vyčteme charakter toho druhého. Na barvě klukům ani tak nezáleží, spíš na velikosti. Velké oči totiž vypadají krásně, ale také nevinně a bezbranně, takže v nich probouzejí touhu dívku ochraňovat.

Dívky raději hodnotí kluky zblízka, extrémně důležitý je pro ně úsměv

Poslední oblíbenou partií jsou rty. Pro muže jsou ženské rty erotickým symbolem. Každého kluka přitahuje jiný typ rtů, obecně se jim ale nejvíce líbí rty jemně vykroužené a výrazné.

Děvčata jsou trošku komplikovanější a sledují u kluků víc parametrů. O některých z nich se vlastně ani nedá říct, že by to byly tělesné partie.

Dívky hodnotí kluky radši zblízka, protože je pro ně hrozně důležitý úsměv. Jakmile se na ně kluk pěkně usměje, dokážou mu leccos odpustit. Mastné vlasy, křivý zub nebo kila navíc mizí pod kouzlem usmívajícího se obličeje.

Stejně jako pro kluky, i pro dívky jsou důležité oči. A zase vůbec nejde o barvu, ale tvar a výraz. Když se kluk dokáže dívat nebojácně a zpříma a k tomu přidá ještě ten úsměv, děvčata jsou ztracená.

Hluboký a chraplavý hlas působí na dívky a ženy jako magnet

Ačkoliv si to často neuvědomují, je pro ně velmi důležitý i hlas. Kvůli hlasu se často dívky zamilují do kluka, který se jim jinak vlastně vůbec nelíbí. Mají rády hluboké a drsnější hlasy, jejichž majitelé dokážou mluvit klidně a rozvážně. Pokud jste šťastným držitelem takového hlasu, máte nad ženami obrovskou moc!

Často se mluví o tom, že ženy a dívky mají rády svaly. Trochu pravdy na tom je, ale není třeba to přehánět a trávit celé dny v posilovně. Holky totiž nemají rády nabušené svalovce, stačí jim bohatě širší ramena a úzké boky.

Na co si ovšem dívky také velmi potrpí, je hygiena. Když vidí kluka v roztrhaném tričku, špínou za nehty a páchnoucího potem, může vypadat jako Brad Pitt a děvčata ho stejně budou míjet obloukem.