Myslíte si, že seznamky jsou jen pro zoufalce? Ale kdepak, nepozorovaně se staly významnou podporou pro typického současného člověka počítačového, poddruhem internetového. Těžiště seznamování se prostě přesunulo na síť. Máme totiž stále tak nějak méně času a energie seznamovat se „tam venku“.

Která seznamka je ta pravá?

Pochopitelně ne každá seznamka je kvalitní. Proto je potřeba si dobře vybrat. Mnohé slouží jen jako zástěrka ke sběru osobních informací nebo reklamě. Takovým prvním orientačním ukazatelem kvality je počet zaregistrovaných lidí. Pokud je to pár tisíc, nemusíte se ničeho bát. Velké množství registrovaných uživatelů také zvyšuje vaši šanci na seznámení s partnerem vašich snů.

Ovšem i u seznamek platí, že bez práce nejsou koláče. Pokud máte pocit, že si během minutky nahodíte profil a další den na vás bude čekat vysněný mail, asi vás zklameme. I tady je totiž tajemství úspěchu v aktivitě. Pokud odbydete profil, nebo budete sedávat v koutě, nikdo vás nenajde.

I na seznamce musíte být aktivní!

Proto byste měli věnovat vyplnění profilu aspoň 30 min a co nejdetailněji popsat své zájmy. Také si dobře promyslete, jakou použijete profilovku. Měla by být aktuální a neutrální.  Evidentně falešná fotka nikoho nepřiláká, a pokud na ní budete v plavkách, odhalíte možná víc, než byste si přáli. Můžete se samozřejmě vylíčit ve světle, které považujete za lepší pro lov, ale pamatujte, že pouze upřímnost vám může přilákat takové partnery, které hledáte.

V dalších dnech je pak nezbytné, abyste svůj profil opečovávali. Aktualizovali, odpovídali na nabídky, ale zejména sami aktivně vyhledávali v databázi spřízněné duše. Uvidíte, že pokud budete aktivní, nepotvrdí se škarohlídská pověst. Na seznamkách vážně nejsou jen divný lidi.

Na seznamce najdete lásku, flirt, ale i kamaráda

Seznamky nejsou ideální pouze pro ty z nás, co jsou časově zaneprázdnění. Dokážou hodně pomoct i těm nesmělejším a neobratnějším. Písemně se přece jen komunikuje snáz, než z očí do očí, a tito nesmělci tak mohou překonat svůj ostych a být skutečně sami sebou.

Stejně tak tu mají lepší šance najít partnera menšiny jako homosexuálové, lesbičky, nebo zdravotně postižení. Ti mají totiž ve svém okolí mnohem méně potenciálních partnerů na výběr. Seznamky jim tak pomůžou srovnat skóre.

Nikde však není napsané, že byste tu museli hledat jen tu jedinou pravou lásku na celý život. Správná seznamka počítá i s tím, že můžete chtít jen parťáka ke flirtování anebo hledáte kamaráda.