Barvy na vlasy už jsou pěkně profláknuté a ne všichni chceme být obarvení na dlouhou dobu a podstupovat odrůstání. Naštěstí dnes máme dost jiných možností, jak oživit svou přirozenou barvu.

Tužidla a šampóny nám vlasy obarví na několik dnů

Méně trvalé než barvy jsou barevná tužidla a šampóny. Po aplikaci na vlasy vydrží několik umytí. U šampónů si dokonce můžete koupit krátkodobější nebo dlouhodobější variace, které vám budou na vlasech držet 6, 12 nebo 24 umytí. Nesmíte však tyto informace brát úplně doslova, každému toto obarvení vydrží různě dlouho, záleží na vašich vlasech.

Co se odstínů týče, nabídka je široká. Od opravdu intenzivních černých, červených a blond až po mnohem přirozenější a jemnější odstíny. Jen mějte na paměti, že tyto barvičky nemají takovou moc, aby dokázaly tmavé vlasy natónovat na světlé.

Tónovací tužidla jsou vyloženě jednorázová. Vlas se pouze obalí pigmenty, které jednoduše smyjete při prvním mytí. Koupit si je můžete buď jako sprej nebo jako pěnové tužidlo.

Další jednorázovou záležitostí jsou spreje na vlasy. Prodávají se hlavně v extrémně šílených odstínech, jako jsou reflexní růžová, žlutá, zelená, modrá nebo fialová. Seženete i zlaté, stříbrné nebo měděné spreje, prostě se tu primárně počítá s pořádným úletem. Výhoda je, že se s nimi celkem dobře barví i jednotlivé prameny, takže si můžete udělat zářící celou hlavu nebo jen melír, ze kterého přechází zrak. A večer si sprej prostě vymyjete.

Pastely se aplikují jednorázově a dokážou udělat bombové melíry!

Podobně jako spreje se používají i pastely na vlasy. Hodně se podobají uměleckým křídovým pastelům. U nás se ještě nedají moc sehnat a bývají buď nekvalitní, nebo příliš drahé. Když se však mrknete na eBay, tam je jich spousta za různé ceny.

Některé z nich potřebují aplikaci na vlhké vlasy, některé pak vyžadují fixaci lakem. Je také potřeba myslet na to, že jde vlastně o křídu, která při aplikaci špiní a práší.

Tyhle pastely seženete v obrovské škále odstínů a v různě velkých sadách. Melíry, které si jimi vytvoříte, budou vypadat opravdu úžasně.

Pro spreje a pastely platí, že ničí vlasy o něco víc než ostatní přípravky na barvení vlasů, proto bychom je měli používat jen svátečně.

Nakonec tu máme ještě glitry a třpytky ve sprejích, kterými můžeme své nabarvené účesy ještě dozdobit, nebo prostě jen oživit svou přirozenou hřívu. Ideální jsou hlavně k slavnostním příležitostem, jako jsou plesy nebo party.