Všichni znají Facebook a všichni tam jsou. Sdílejí svůj život s lidmi, kteří jsou jim blízcí nebo které jen jednou potkali někde na party. Badoo je jiné.

Sociální síť Badoo vznikla v roce 2006, ale až v roce 2010 se stala celosvětovým tématem. Neslouží k tomu, abyste byli v kontaktu se svými starými známými, občas prohodili pár slov s bývalými spolužáky nebo sledovali, co zrovna dělá vaše sestřenice z druhého kolena. Přesně naopak. Hlavním cílem Badoo je seznamovat lidi, kteří se ještě neznají.

Poznejte nové lidi!

Zatímco Facebook je sítí lidí, které znáte, Badoo je sítí lidí, které teprve poznáte. Ruský podnikatel Andrej Andrejev, zakladatel této služby, tvrdí, že Badoo navrhli tak, abyste se mohli kontaktovat s novými lidmi z vašeho okolí.

Vše je založeno na technologii, která se snaží co nejpřesněji určit vaši aktuální lokaci, a nabídnout vám chat s lidmi, kteří jsou blízko. Samozřejmě nemusíte mluvit s každým – kontakt probíhá na základě toho, zda se vám ten druhý dle profilu, co si vytvořil (či vytvořila), zamlouvá.

Všechno je to o flirtu

Zlí jazykové o Badoo tvrdí, že je celá služba založena jen o flirtování a o sexu. Obchodní ředitelka Badoo Jessica Powell tohle odmítá a říká, že Badoo není seznamka – je spíš jako běžný život: „Když přijdete na seznamku a jste úspěšní, tak už se nevracíte. Na Badoo se vrátíte.“

Pravda je ale asi někde mezi. Část uživatelů používá Badoo skutečně jen k tomu, aby potkávali nové zajímavé lidi, aby našli někoho, s kým si můžou povykládat přímo na internetu nebo někde v realitě. Najde se ale i hodně těch, kteří skrze Badoo prostě zkouší „sbalit“ druhou polovičku. A ne, že by se jim to nedařilo.

Dát se do řeči je díky nezávaznosti komunikace na Badoo velice jednoduché, takže můžete během relativně krátké doby poznat spoustu lidí, mezi kterými se dá výrazně jednodušeji než v běžném světě najít někdo, kdo vás zaujme (a naopak). Někdy to dokonce jde tak rychle, že je Badoo v médiích propíráno kvůli tomu, že dává dohromady velmi lehkovážné a krátkodobé vztahy.

Funguje to i v Česku

Badoo se už rozšířilo do více než 180 zemí světa a nejpopulárnější je v Brazílii, Mexiku, Francii, Španělsku a Itálii, ale ani v Česku není neznámé. Využívají ho desítky tisíc mužů a žen různého věku a jsou na něm výrazně aktivní.

Můžete ho používat z jakéhokoliv počítače, ovšem pokud více cestujete, je výhodné mít Badoo nainstalované také ve svém chytrém telefonu, jelikož ten pak dává Badoo vědět vaši pozici a můžete se tak seznamovat s lidmi i v cizím městě.