Na co se letos netrpělivě čeká a co si budeme moct konečně zahrát? Napříč herními žánry jsou to doslova desítky titulů, ale my jsme pro vás vybraly ty nejočekávanější.

Mass Effect 3

Země je v plamenech a ze vzdáleného vesmíru na ni útočí hrůzostrašné stroje. Zkáza lidstva je na dosah. Ale naštěstí jste tu vy, kapitán Shepard. Jen vy můžete se svou námořní pěchotou zachránit Zemi.

U trojky se dočkáte vylepšení systému boje a díky vyšší umělé inteligenci postav bude zážitek ze hry mnohem reálnější. Tento nový díl si můžete zahrát i jako multiplayer ve stylu kooperace až ve čtyřech hráčích.

Datum vydání: 9. březen 2012
Žánr: akční RPG
Platforma: PC, XBOX 360, PS3

Diablo 3

Znáte ten pocit, když se vrátíte domů? Možná ho prožijete při návratu do světa Sanctuary. Čeká tam na vás starý známý mág Deckard Cain, ale něco není v pořádku. Cítíte, že tu povstává nějaké nové zlo a neznámé zlo.

Vydání trojky se už několikrát přesunulo, z videí a screenshotů se však zdá, že se vyplatilo čekat. Grafika vypadá neuvěřitelně lákavě!

Datum vydání: jaro 2012
Žánr: RPG
Platforma: PC

Max Payne 3

Max už dávno není ten švihák s bujným hárem. To shodil a zůstala mu jen životní krize, kterou utápí v alkoholu. Jednoho dne dostane poslední šanci, jak se dostat zase na špici. Dokážete to spolu s ním?

S Maxem se tentokrát podíváte do Brazílie, kde začíná nový život jako ochranka realitního magnáta. Zpočátku se zdá všechno idylické, ale pak začnou problémy…

Kromě nového rozsáhlého příběhu si určitě užijete hlavně neskutečně propracovaný multiplayer se zabudovaným systémem ševelů.

Datum vydání: 1. červen 2012
Žánr: Akce
Platforma: PC, PS3, XBOX 360

BioShock Infinite

Tentokrát se z tajemných mořských hlubin přesunete do prozářených končin létajícího města Columbia. Ale nenechte se zmást, ani v oblacích není život peříčko. O tom se ostatně brzy přesvědčíte. Jste totiž Booker DeWitt, a opustili jste detektivní agenturu, abyste se stali soukromým očkem. Vašim prvním úkolem bude najít a vysvobodit dívku jménem Elizabeth…

Datum vydání: srpen 2012
Žánr: FPS
Platforma: PC, PS3, XBOX 360

Grand Theft Auto V

Toni Cipriani pomalu stárne a rozhodl se praštit se svou kriminální minulostí. Chce být zodpovědný otec rodiny a mít svůj klid. Proto se odstěhuje do Los Santos, ale i tam ho minulost dostihne.

V pětce si konečně můžete zahrát za víc postav a vývojáři si pro vás připravili překvapení: úplně nový způsob vyprávění příběhu.

Datum vydání: léto 2012
Žánr: akční
Platforma: PS3, XBOX 360

World of Warcraft: Mists of Pandaria

Nový datadisk online hry na hrdiny vám poodhalí něco ze záhad, jimiž je obklopen dávno ztracený kontinent Pandaria. Vrátí se i pandí rasa, kterou možná znáte ze strategie Warcraft III.

Dostanete k dispozici Monky, novou třídu zaměřenou na bojová umění, a budete si moct vychutnat objevování tajemného kontinentu. Pandaria totiž skrývá ve svých hustých pralesech nepředstavitelně bizarní stvůry.

Datum vydání: léto 2012
Žánr: RPG
Platforma: PC a MAC