Při velkofilmové produkci je prakticky nemožné ohlídat všechny detaily a nedopustit se chyb. V každém filmu se nějaké najdou.  Většinou jsou to drobnosti jako nesrovnalosti v navazovaných záběrech, ale občas se povedou opravdu vtipné věci.

Jak ztratit diváka v méně než deseti dnech – stačí, když podceníte jeho pozornost

Ve filmu Jak ztratit kluka v deseti dnech má novinářka Andie za úkol sepsat článek o tom, jak se do deseti dnů zbavit kluka. Ben naopak věří tomu, že dokáže přimět každou ženu, aby se do něho zamilovala. Je to klasická romantická komedie, a když se budete pozorně dívat, všimnete si pár legračních drobností.

Andie roznese na kopytech Bena za to, že jí chce uvařit jehněčí. Ona je přece vegetariánka! Ale jak to má Ben vědět, když si na prvním rande oba pochutnávali na humrovi?

Ben je ale taky pěkné číslo. V okamžiku, kdy vyčítá Andie, že ho jen využila pro svůj článek, tak jí před obličejem šermuje rukou se snubním prstenem. Kdo koho tedy vlastně podvedl?

Značku Adidas měli ve velké oblibě už dávní Piráti z Karibiku

Prokletí Černé perly přijde Jack Sparrow o svou loď, protože mu ji vyfoukne kapitán Barbossa. Co ovšem nikdo netuší je, že Barbossu i jeho posádku stíhá strašné prokletí – každou noc se mění v nemrtvé. Tady štáb vyloženě exceloval, když nechal jednoho ze svých členů pěkně v záběru. Asi si chtěl taky zahrát.

Pirati z Karibikua

Mnohem půvabnější chybou je však štítek Adidas, vykukující Jackovi zpod jeho stoprocentně autentické pirátské čapky.

Piráti z Karibikub

Stormtroopeři jsou pořádně narostlí chlapi a vozítko speeder se ovládá opravdu podivně

Ve třetím dílu Star Wars: Pomsta Sithů se toho děje spousta. Republika vítězí v klonové válce, Anakin přechází na temnou stranu síly, povstane Darth Vader, skoro všichni Jediové přijdou o život a rodí se Luk a Leia. Kromě toho se ukáže, že Bail Organa řídí poněkud svérázně speeder. Když se totiž v panice snaží ujet z místa, kde byl zabit jeden z Padawanů, naklání řídicí páku doleva, speeder však jede pořád rovně.

A Stormtroopeři to také nemají v této sáze lehké. Občas se zřejmě ani nevlezou do dveří.

Star Wars01

V Pulp Fiction je všechno jinak – Jules vlastně neumí řídit, Zed rozpočítávat a Vinc si nesundává na WC trenýrky

Pulp Fiction: Historky z podsvětí, odehrávající se v drogovém a mafiánském prostředí, jsou v podstatě seskládány z vtipných fragmentů, takže nás tam nějaké ty chyby rozhodně nepřekvapí.

Když Vinc a Jules jedou autem a vedou proslulý rozhovor o Amsterdamu, je ve skleněných výlohách kolem vidět, že je jejich auto umístěné na podvalníku a Jules vlastně vůbec neřídí.

Úplně košer není ani rozpočítávání Zeda, který přemýšlí, jestli si prvního vezme do parády Butche nebo Wallace. Rozpočítadlo totiž končí totiž slovy: „… to ten“, což jsou dvě slabiky, takže by Zed měl přejít z Wallace zase na Butche, ale vybere si Wallace.

Nejpovedenější je ovšem scéna s Vincentem na záchodě – je vidět, že si jaksi nesundal trenýrky.