Není to tak dávno, kdy jsme museli vyjet za hranice, pokud jsme chtěli získat značkové oblečení za nějakou přiměřenou cenu. K nám se totiž vozily modely jednak staré, jednak se u nich nasazovaly naprosto přemrštěné ceny.

V outletech koupíte značkové oblečení až s 90% slevou

Později se dalo aspoň nakupovat z USA přes internet, ale od té doby, co klesla hranice pro platbu cla a DPH u balíků mimo EU, už to není ono. Ano, sice můžeme využít některé zprostředkovatelské firmy, zřídit si u ní americkou schránku a nechávat si věci posílat touto cestou, ale už se nám to trochu komplikuje. Chvíli jsme byli skoro odkázaní jen na výjezd do Paříže, Milána nebo Drážďan.

Naštěstí se v 80. letech v USA někdo chytrý rozhodl, že si jeho zákazníci zaslouží značkové zboží špičkové kvality za rozumnou cenu. A založil trend outletů.

Je to druh nákupních center nebo obchodů, kde vám prodají značkové oblečení, boty, doplňky i vybavení domácnosti se slevou nejméně 30%. Může být však i vyšší a dosahovat až 70% a v některých případech až 90%.

Pokud nežijete ve velkém městě, nevadí. Outlety najdete i na internetu

Z Ameriky se móda outletů rozšířila do Anglie, pokračovala úspěšně ve svém tažení Evropou a neuvěřitelné se stalo skutkem, dorazila i do Čech.

Prodávají se v nich kolekce z minulé sezóny, ale to u nás nikdo nemá šanci poznat, protože k nám se běžně vyvážejí kolekce mnohem starší.

Pokud si tedy potrpíte na značkové oblečení a doplňky, už vás nemusí trápit jejich šílené ceny. Tady je můžete získat velmi levně. Pochopitelně takové outlety najdete spíše ve velkých městech, u nás zejména v Praze. Ale pokud žijete v méně lidnaté metropoli, nemusíte smutnit, najdete je i jako eshopy na internetu.

Zpočátku můžete z nízkých cen trošku zešílet, ale to se srovná

Jen se připravte na neskutečný mazec a šok. Outletové obchody ještě jdou, jsou malé a nabízejí jen menší výběr značek. Ale outletová obchodní centra a velké eshopy vám doslova mohou vyrazit dech. Množství úžasného zboží v kombinaci se slušnou nebo dokonce nízkou cenou, to je zabiják.

Budete se muset při prvních návštěvách trochu obrnit, abyste nechtěli vykoupit úplně všechno. Ale jakmile si trochu zvyknete, budete mít neselhávající zdroj levné a kvalitní značkové módy.