Taky jste si oblíbili křídy na vlasy, které se staly jedním z nejvýraznějších trendů minulého roku? Není se čemu divit. Jejich aplikace je snadná, rychlá a stejně tak snadno se odstraní a použijí úplně jiné barvy. Ale jednu chybku přece jen mají – pořádně vám zabarví prsty a ty se pak těžko umývají. Možná je čas zkusit pudrové křídy, které ruce neušpiní.

S pastelovými nebo neonovými prameny budete krutě sexy

Jednorázové barvení vlasů křídami má svoje výhody. Všechny vlasy si můžete obarvit stejnou barvou, ale mnohem víc in budete s různobarevnými proužky, nebo barevnými přechody, které se křídami vyrábějí velmi snadno během pár vteřin.

Můžete si vybrat jemně pastelové nebo neonové barvy, které není snadné najít mezi klasickými barvami na vlasy. A pokud úplně netrefíte správné tóny nebo se prostě nechcete se svými vlasy začít nudit, stačí si křídy umýt a jste připraveni na úplně jiné barevné variace.

Křídy však mají výhod víc. Neponičí vám vlasy, a pokud si budete chtít svůj výtvor chvíli nechat, prostě vám vydrží ve stejně intenzivních barvách až do dalšího umytí. A protože křídy vlasy trochu vysušují, budou se vám pomaleji mastit a déle vypadat skvěle.

Hlavně žádná nudná jednolitost

Na rozdíl od vlasových sprejů se vlasy po aplikaci kříd nijak nelepí, takže je pak možné účes libovolně upravovat a klidně křídy i fixnout lakem, ačkoliv to není nezbytné.

Letos rozhodně nemůžete nic pokazit modrými ani fialovými odstíny, ideálně kombinovanými se stříbřitě bílým podkladem a ostře geometrickými účesy. Barva by ovšem neměla být nikdy jednolitá, ani v případě natónování všech vlasů. Je potřeba si hezky pohrát a vyrobit pramínky v různých intenzitách.

Na rovných vlasech vypadají úplně nejlépe úzké různobarevné pruhy, kdežto kudrny nejvíc vyniknou při aplikaci barev vedle sebe a jakoby do ztracena. Zatímco rovné vlasy vypadají úžasně s barevnými pramínky kdekoliv, vlnité jsou nejvíc sexy s obarvenými prameny kolem jedné tváře a nad čelem.

Pokud jste dlouhovlasá blondýnka, trend z minulého roku zůstává. Takže si klidně nabarvěte konečky vlasů růžovými křídami v různé intenzitě.

Dejte sbohem pokřídovaným konečkům prstů

Milujete křídy na vlasy? Zkuste pudrové!
Milujete křídy na vlasy? Zkuste pudrové!

Oproti klasickým křídám, které vypadají tak trochu jako skutečné křídy na tabuli nebo pastely, jsou pudrové křídy vymakanější. Barva je totiž slisována v aplikačním pouzdře, připomínajícím pudřenku. Pramen vlasů prostě vložíte do této krabičky, zavřete ji a tahem směrem od kořene až po konečky vlasů pramen jednoduše a čistě obarvíte. Pokud tah víckrát zopakujete, bude barva intenzivnější.

Tato aplikace je mnohem čistší než ta s klasičtějšími křídami – zbavíte se tak intenzivně obarvených konečků prstů, které se špatně umývají, ale také barevného křídového prachu, který se trousí všude kolem.

Zdroj obrázků:
https://www.flickr.com/photos/stephi2006/5072905438
http://www.normazlin.cz/images/stories/virtuemart/product/barvy_mais_norma.jpg>