V zimě si ženy neumějí představit život bez kozaček. Jsou elegantní a hodí se opravdu ke spoustě stylů. Umí skvěle prodloužit nohy, opticky přidat pár centimetrů a nemusíte vybírat jen ty, které mají vysoké podpatky. Je však důležité vybírat ty správné kozačky a umět je také správné zkombinovat.

Zvolte správný typ

Ze všeho nejdřív musíte vybrat ten správný typ kozaček. Tedy chcete-li mít model, který bude vaši nohu obepínat nebo dáte přednost raději volnějším kouskům. Záleží také na postavě, máte-li lýtka samý sval, pak se doporučují ty obepínající a nejlépe v tmavých barvách. Nejlepší jsou v tomto případě kozačky ze strečového materiálu nebo s částmi, které jsou pružné. Velmi hezky obepnou nohu.

Ženy, které mají štíhlá lýtka nohou zvolit volnější modely, boty v různých barevných odstínech, s různými typy ozdob. Například s výraznými zipy, přezkami, vrstvením materiálu nebo také s výraznými potisky. Máte-li kozačky se zipem, pak dejte pozor na mezeru mezi lýtkem a botou, nevypadá to příliš dobře.

Možná trošku větší

Při výběru kozaček je dobré pamatovat také na velikost. Obecně se nedoporučuje vybírat vaší standardní velikost. Popřemýšlejte, zda by nebylo lepší pořídit si kozačky o číslo větší, zejména pokud si kupujete boty se špičkou. Jestliže vám v letních měsících nevadí bota, která je maličko užší v zimě vám to může činit problémy a potíže. Noha se mačká v malém prostoru, může se potit, vystavuje se mrazu a možným zdravotním problémům.

Podpatky jsou in

U podrážky se doporučuje, aby bylo o něco hrubší, a ochrání vás před zimou. Chcete-li kozačky na podpatku, pak si i u něj pohlídejte kvalitu. Upřednostněte boty s podpatkem, které jsou součástí boty. Ideálně, ať jsou v jednom kuse. Když je podpatek umělohmotný odlitek, může se v mrazu ulomit.