Začalo to vlastně jako legrace. Dvaasedmdesátiletý Liu Xianping chtěl trošku pomoct své vnučce s módní kolekcí, kterou navrhla. Bral do rukou halenky a sukně pro mladé dívky a vnučce radil, jak je zkombinovat, aby pasovaly k sobě. Ani jeden z nich netušil, co svou legráckou spustí.

Děda Liu si na důstojnosti stáří příliš nezakládá

Slovo dalo slovo a Liu si začal oblečení pro větší názornost oblékat. Dědu i vnučku napadlo, že by to mohla být legrace a tak začali kreace fotit. Aby bylo všechno stoprocentní, nechal si Liu udělat make-up a k některým oblečkům si vzal i paruku a ulítlé punčochy, aby lépe ladil.

Značka, kterou Liu propagoval, se jmenuje Yuekou a její popularita se nastartovala právě pózováním čínského dědečka.  Prakticky přes noc se jeho fotografie v pestrých dívčích hadřících rozšířily neuvěřitelnou rychlostí. Díky němu se toto oblečení stalo známým po celém světě. Příznivce této kampaně dojalo, jak je dědeček Liu obětavý a jak dokáže kvůli své vnučce překonat propast „důstojnosti stáří“.

Dědeček s nohama tak štíhlýma, že mu je některé ženy závidí

Ještě mnohem více byly však znalkyně módy ohromeny postavou pana Xianpinga. Musíme přiznat, že mu kreace pro mladé dívky opravdu sluší, protože má velmi štíhlou postavu, která se na předvádění takových šatů perfektně hodí. Úplně vedle byly pak ženy z jeho nohou. Jsou tak štíhlé, že mu je některé z nich dokonce záviděly.

Liu má na sobě na fotografiích takové specialitky jako růžovoučké pláštěnky, minisukně, pruhované punčocháče, šaty, kabáty s kožešinkou, spousty krajek, stuh a tretek. To všechno ladně doplňují žinylkové šály, kabelka a místy i růžové sluneční brýle. Liu v tom všem vypadá příjemně odvázaně, ale nikdy ne směšně, což je téměř neuvěřitelné.

Vnuččin internetový obchod Yuekou Fashion Shop zvedl díky této svěží a nápadité kampani své tržby pětinásobně ve velmi krátké době. „Předtím jsme denně prodali třeba jen deset položek a cítili se trochu deprimovaní,“ říká vnučka.

Liu už má jen jeden životní cíl – bavit se a užívat si

Když Lia zpovídaly noviny, svěřil se jim, že je především rád, že mohl pomoci své rodině. „Proč by mělo být pro někoho, jako jsem já, nepřijatelné nosit ženské šaty? To, co jsem udělal, podpořilo moji vnučku a já už nemám co ztratit. Jsem už velmi starý, a všechno, co mě zajímá, je, abych byl šťastný. A když jsme tyhle fotky dělali, byli jsme velice šťastní.“

Přes tento obrovský úspěch se Liu nehodlá modelingem živit. Nevidí to jako způsob, jak vydělat peníze, byla to pro něho jen legrace, kterou si užil s vnučkou. Každopádně vrcholu už možná dosáhl. Díky jeho dobrosrdečnosti a odvaze si ho zamiloval doslova celý svět.