Džíny jsou dnes nepostradatelnou součástí každého šatníku. Všichni mají minimálně jedny ve své skříni a nosí je více či naopak méně. I když se střídají módní trendy a zachvacují nás různé módní vlny, džíny jsou stálicí, které se drží zuby nehty. A je jedno, zda je aktuálně období hippie, volného oblečení nebo elegance a stylu.

Délka džínů je důležitá

Při výběru myslíte také na to, jak dlouhé mají džíny být. Spolu s výškou obuvi by to mělo být zhruba stejné. Občas právě toto může způsobit velkou neplechu a jinak dokonalý outfit tak dostane na frak vlivem délky džínů. Ještě stále si však můžete džíny ohnout. Ne tak, jak to dělávaly naše maminky, ale moderněji. Jak na to?

Jednoduše zarolujte

Vídáte zarolované džíny a líbí se vám to? Zahněte je několikrát přes sebe. Není nic složitého a nedbalý efekt bude skvělý! Takové zahnutí džínů vypadá klasicky, ale pozor, ohyb nesmí být ani tenký ani naopak tlustý. Pro tuto chvíli využijte zrcadlo a během zahýbání zkoušejte, jak to asi vypadá. Rovně? Ale kdeže! Objeví-li se v záhybech nějaká ta nerovnost, jen to dodá na ležérnosti.

Jedno ohnutí

Ohnout spodní lem jen jednou? Nevypadá to jako v polepšovně? Určitě ne! Můžete volit šířku, která se vám líbí a hlavně, která se hodí k danému outfitu. Toto ohrnutí vypadá velmi dobře u džínů, které mají volnější střih.

Hrubý lem

Tento záhyb je trošku extravagantní a není vhodný pro každého. Pokud se však nebojíte trošku výstřednosti, pak s klidným srdcem do toho! Jde o jeden záhyb, který musí být velmi široký. Na konec je dobré záhyb přežehlit, aby dobře držel. Můžete jej také přišít zevnitř nohavice. Musí být precizně upraven, dokonale hladký a rovný.