Četla jste, že je dobré mít ve svém šatníku nějaký ten nadčasový kousek, ale jak poznat, co je nadčasové a co ne? Co lze označit za nadčasovost? A co naopak nadčasovost není? Máte své oblíbené kousky, kterých se nechcete vzdát a je vám jedno, že nejsou nadčasové? Pro každého je nadčasovost něco jiného, něco jiného si pod tím pojmem představí. Nelze říci, tohle je nadčasové a tohle například není.

Opakující se smyčka

Módní trendy se opakují s železnou pravidelností, co bylo moderní v době našich babiček je moderní i dneska. Ale před pár lety? Nikdo by se v takovém kousku neodvážil vyjít ani s košem. Proto to, co je moderní nyní, za pár letu už nebude. A kdoví, třeba naše děti nebo vnoučata budou nosit stejnou módu jako my. Dalo by se tedy říci, že každé oblečení je nadčasové, protože dříve či později stejně znovu přijde do módy.

Nadčasové kousky

Za nadčasové kousky můžeme brát i ty, které jsou moderní v každém módním období, se kterými jednoduše neuděláte nikdy chybu. Jsou to kousky, které by měla mít ve skříni každá žena. Jaké to jsou?

Černá sukně – nadčasový kousek, který se hodí pro všechny společenské chvíle, na party, večírek, do divadla, na svatbu i pracovní pohovor. Je možno k ní vzít jakýkoliv top či halenku, klasickou bílou nebo barevnou, se vzory a podobně.

Bílá halenka – další univerzální kousek, který by neměl chybět v šatníku. Dá se vzít opravdu ke všemu. Můžete ji obléknout na party, ke společenské sukni či kalhotám, ale také například k džínům či sportovnějším kouskům.

Černé sako – se opět hodí k mnoha outfitům. Dá se vzít k džínům, když jdete na neformální večírek nebo setkání s přáteli nebo k sukni či kalhotám, když jdete na pracovní pohovor nebo do divadla a je venku chladno.

Černé šaty – malé černé, základ snad každého dámského šatníku, vhodné snad na všechny možné příležitosti. Jde ke perfektně kombinovat, se sakem, džínovou bundou, bílými plátěnými teniskami i lodičkami na vysokém podpatku.