Letošní jaro začalo trochu pozdě, takže nám moc dlouho nevydrží. Ale to nevadí. O to víc si ho můžeme užít a módní oblečení, do kterého jsme investovali, naštěstí využijeme i v létě! Samozřejmě nemusíme hned nakupovat všechno nové, stačí, když si pořídíme jen pár kousků, které upoutají pozornost kolemjdoucích.

60. léta se opět vrací a s nimi i výrazné černobílé vzory

Zase tu máme retro, to nikdy nezklame. Nejvíc pofrčí estetika 60. let. Všude kam se podíváte, budou áčkové šaty a sukně, veliké grafické vzory a neuvěřitelně vysoké drdoly. Společně s tímhle retrem se vrátí také oblíbené pastelové barvy.

Však na jaro také těžko najdete něco lepšího, než barvičky, které z nás dělají něžné a sofistikované bytosti bez ohledu na pohlaví. Takže se zaměřte na fialkovou, světle zelenou, meruňkovou a růžovou.

Pokud vám tyhle sladké barvičky moc nevyhovují, máme pro vás efektní alternativu. Černá a bílá budou taky v kurzu, pokud budou postaveny do náležitého kontrastu za pomocí vynalézavé geometrie.

Ani neonové barvy ještě nejsou mrtvé! Klidně můžete jít na večírek ve svítivě zelených dlouhých šatech!

Jste-li barevně velmi odvážní, oblečte si výrazně neonové barvy. Ty jsou v kurzu už několik let a stále nechtějí ustoupit. Jen pamatujte na to, že svět nechce vidět žádné miniaturní doplňky. Kdepak! Letos na sobě musíte mít neonové barvy v co největších plochách! Klidně si pořiďte takto řvavé šaty na večírek, budete nejvíc in!

Ani květinové vzory nejsou zdaleka na ústupu. Pokud už nějaké máte v šatníku, nebojte se je použít! Ideálně v kombinaci se vzorem hadí kůže. Přírodní motivy budou vůbec mezi vzory vyloženě kralovat. Bez čeho se ovšem neobejdete, jsou pruhy!

Šedesátky ale nejsou jediné jarní retro letoška – pokud jsou na vás až moc dávno v historii, klidně zůstaňte při návratu časem jen v 90. letech. Inspirujte se oblečením rockových hvězd této dekády. Pořiďte si bílé brýle, jako měl Kurt Cobain, nebo si oblečte rozvernou kostku.

Pokud vás na oblečení láká spíš praktičnost, řekněte ano pohodlným devadesátkovým tílkům.

Letos máte na vybranou mezi ultra úzkými nebo naopak extra širokými kalhotami

Kalhoty se budou nosit extrémně úzké, a pokud si pořídíte jedny tmavé bez prošívání a ozdob, můžete je pak kombinovat s čímkoliv. Poletí ale i naopak extrémně široké kalhoty s divokým potiskem.

Co se šatů a sukní týče – nemusíte se hned uchylovat k 60. letům a retru. In budete také v dlouhatánských sukních a šatech z lehounkých rozevlátých materiálů.

A kůže se opět ukazuje jako věčná. Nemůžete s ní nic pokazit. Na jaře se budou nosit kožené kalhoty, saka, bundy, ale i šaty.