Kromě zatím nejznámější virtuální měny se prosazuje také Litecoin, jehož zkratka je LTC. Tato kryptoměna je označována jako digitální stříbro a existuje několik důvodů, proč může hodnota litecoinu růst rychleji než bitcoinu.

Proč kupovat litecoinu

Stejně jako bitcoin je i LTC decentralizovaná platební síť dokonce je to jedna z nejstarších kryptoměn, která vychází z Bitcoinu. Přináší několik vylepšení:

  • blok u Litecoinu se vytváří v průměru každé 2,5 minuty, což znamená, že transakce se potvrzují v průměru 4x rychleji než u Bitcoinu. U toho se blok vytváří každých 10 minut
  • díky rychlejšímu potvrzování transakcí jsou v litecoinové síti několikanásobně menší poplatky, než u bitcoinové sítě. Průměrně jsou to 2 Kč
  • konečný počet Litecoinů je 84 milionů, což je 4x více než u Bitcoinů

Díky těmto vylepšením je v současnosti Litecoin ideální měnou k placení a proto se mu říká digitální stříbro. Oblibě LTC nahrávají ještě rostoucí poplatky na bitcoinové síti a také technologické novinky, které ještě zvýší rychlost transakcí v síti LTC.

Na základě těchto důvodů lze očekávat, že do budoucna bude Litecoin ve srovnání s Bitcoinem posilovat.

Monero

Tato měna vznikla v dubnu 2014 odštěpením od kryptoměny Bytecoin, což byla úplně první kryptoměna. V jazyce esperanto „monero“ znamená „mince“. Pro koupi Monera je prozatím potřeba nejdříve nakoupit Bitcoiny a sledovat kurz, který u měny Monero proti Bitcoinu dlouhodobě mírně roste.

Ethereum

Tato kryptoměna zažívá obrovský růst své ceny. Jen v roce 2017 činil nárůst hodnoty více než 3000%. Měnu Ethereum lze koupit za Eura ve směnárně Coinbase. Největší rozdíl od Bitcoinu je, že ten slouží jen k placení, kdežto ethereová síť v sobě obsahuje vlastní programovací jazyk.