Kousání nehtů je nepříjemný zlozvyk, kterým bohužel trpí spousta lidí. Je to běžný způsob, jak si pomoci od stresu a nervozity. Ač se to nezdá, kousání nehtů je častější u mužů než u žen. Tento zlozvyk má často svůj původ někdy v dětství a rozvíjí se postupně, nejčastěji v době puberty. Ve chvíli, kdy jste nervózní, ve stresu, nudíte se a podobně, pak si koušete nehty, kůžičku nebo skřípete zuby.

Nepříjemné a někdy i nebezpečné kousání nehtů

Nervozitu, stres nebo úzkost můžete řešit jiným způsobem než kousáním nehtů. Tento zlozvyk je nepříjemný a navíc to nevypadá vůbec esteticky. Kousání nehtů nebo také onychofagie může způsobovat problémy s ústy nebo se zuby, často mohou krvácet dásně a zvyšuje se riziko zánětu dásní. Za nehty se drží hodně špíny, takže to může vést ke spoustě onemocnění, k bolesti břicha, žaludečním problémům nebo také k zánětům. Je lepší se ho zbavit!

Zaměřte se na příčinu

Ono je poměrně jednoduché si přestat kousat nehty, ale když neodhalíte příčinu, bude se vám kousání nehtů vracet. Koušete si nehty ze stresu, ve kterém se nacházíte? Pak je na čase to změnit! Jestliže má tento zlozvyk nějaké spouštěče, pak je musíte co nejdřív eliminovat a úplně odstranit.

Krásné nehty

Ženy chtějí mít své nehty krásném elegantní a také udržované. Proto není nic jednoduššího, než se o nehty pečlivě starat. Krátké, pěkné a zapilované nehty se zatlačenou nehtovou kůžičkou to může být skvělá věc, která nehtům pomůže.

Hořký lak na nehty

Jedna z nejúspěšnějších věcí, která může pomoci. Lak na nehty s hořkou příchutí vás odradí vkládat si nehty do pusy a okusovat je. Chuť laku je hořká a nepříjemná, zůstává vám v ústech pachuť a vy si kousání několikrát rozmyslíte. Můžete jej aplikovat také na kůžičku okolo.