Komediálních hororů nebo ultrazábavných slasherů (často i nechtěně) je spousta. My jsme pro vás ovšem vybrali zábavné pecky ze všech možných subžánrů. Takže pokud potřebujete perfektní materiál na velkolepou hororovou party – tady je!

Peter Jackson byl před Pánem prstenů synonymem pro krvavou a hnusnou zábavu

A největší lahůdka, která se mu vylíhla v hlavě, jsou Bad Taste – Vesmírní kanibalové z roku 1987. Na Novém Zélandu přistáli mimozemšťané a ministr obrany na ně poslal speciální jednotku. Film je plný vydařených vtípků a extrémně hnusných scén. Jackson to natáčel na koleně a dřevěné makety zbraní, doma vyrobené latexové masky a záplavy umělé krve dávají Bad Taste ten správný šmak. Dobrou chuť.

bad-taste

Obrovští červi ohrožují městečko v hororové komedii Chvění. Poradí si s nimi Kevin Bacon?

Týpci, které hrají Kevin Bacon a Fried Ward, pracují jako údržbáři v americkém městečku, které má asi 14 obyvatel. Jednoho dne začnou nacházet v poušti mrtvé sousedy a záhy také zjistí, kdo je zabil. Všude kolem nich se totiž hemží obrovští krvelační červi. A jsou zatraceně rychlí! Chvění (Tremors) natočil v roce 1990 Ron Underwood a pro velký úspěch se obří červi na plátna ještě dvakrát vrátili.

chveni

Zombie specialitu s hrobníkem v hlavní roli si nenechte ujít, pokud máte chuť na neobvyklý mix žánrů

Být správcem hřbitova má něco do sebe, jak by vám jistě potvrdil Francesco Dellamorte. Všude klid a mír, samé květiny a laskavé vdovy. Ale jen do chvíle, než vám mrtví začnou ožívat. Úřady jaksi na hlášení o tomto incidentu nereagují, takže se s tím musí Francesco vypořádat sám. A jde mu to docela hladce, než na hřbitov vstoupí žena jeho snů…

Dellamorte Dellamore (1994) je pozoruhodný mix atmosférického zombie hororu, pořádně ulítlé komedie a noir detektivky obrácené naruby. A nešetří ani odhalenými ženskými vnadami.

Dellamorte-dellamore

Shaun se pokouší přežít zombiekalypsu a zachránit i svého kamaráda a snoubenku

Shaun je zrovna rozhádaný s přítelkyní, když udeří zombiekalypsa. Rozhodne se pro jednou vzít svůj osud do vlastních rukou, ukázat se jako hrdina a získat zpátky srdce své dívky. Jak? Především musí všechny dostat na bezpečné místo. A tím je jeho oblíbená hospoda.

Britská komedie Soumrak mrtvých (Shaun of the Dead, 2004) má roztomilý podtitul romantická komedie se zombiemi a v hlavních rolích excelují Simon Pegg a Nick Frost. Přestože bude Soumraku mrtvých brzo už 10 let, vtipnější zombie parodii nenajdete.

2275552592_8120030e83

Jak by to vypadalo, kdyby se všechny ženy proměnily v zombie v praštěných kostýmech

Vám prozradí britský komediální horor Doghouse (2009). Skupinka mužů se tu vydá do odříznuté vesnice zachránit přítele. Když dorazí na místo, uvědomí si, že i na malé město je to tu trochu divné. Nějaký vir totiž všechny místní ženy proměnil v křížence zombie a kanibalek, které systematicky zabíjí a požírají všechny muže. A věřte, je těžké se dostat z pekla, když ho okupují hladové ženy v sexy anebo aspoň velmi bizarních kostýmech.

doghouse