Mnozí z vás se obávají okamžiku, kdy vaše přítelkyně řekne: „Půjdeme do kina? Dávají nový film s Hughem Grantem.“ Pokud se to týká i vás, následující řádky vám poradí, jak takový biják přežít.

Je všeobecně známo, že romantické filmy mohou mít likvidační vliv na naše vztahy. Dívky jsou podporovány v přehnaných očekáváních a získávají nerealistické mužské vzory. Svým přítelkyním se to ale nesnažte vysvětlovat.

Něco na oplátku

Patrně jediný způsob, kterým byste se mohli vyhnout návštěvě sladkobolné mučírny je manévr quid pro quo, neboli něco za něco. Vaše přítelkyně si totiž patrně vůbec neuvědomuje, jak moc se pro ni obětujete, když sledujete takový film. Tak jí pomozte si to představit.

Řekněte jí, že přece ví, že na slaďáky moc nejste, ale že ji samozřejmě chcete do kina doprovodit. Ovšem ona by měla na oplátku chodit s vámi na horory nebo akční filmy. Když budete mít trochu štěstí, bude pak vaše slečna navštěvovat kino raději s kamarádkami. Pokud to nevyjde, získáte aspoň její společnost u filmů, které máte rádi pro změnu vy.

Když už vám zvoní hrana

Pokud už je jasné, že se vám nepodaří z dojáku vykroutit, aniž byste ranili city své milované, dbejte alespoň na to, aby šlo o komedii. Ty bývají přece jen snesitelnější. Taky vám pomůže, když pro vás bude ženská hrdinka přitažlivá. Pokud si ovšem nemůžete moc vybírat, chytněte se jakéhokoliv stébla. Exotická krajina, historické reálie, to všechno může přispět ke větší snesitelnosti filmu.

Všechno je jen ve vaší hlavě

Psychika dokáže dělat divy. Proto se nad očekávaným filmem neznechucujte předem, nikdy nevíte, co vás může mile překvapit. Vezměte návštěvu kina jako příležitost k úplnému relaxu a totálnímu výmazu. Vypněte, nechte mysl bloumat a zbavte se tak všech nahromaděných starostí nebo stresu.

Pokud patříte k aktivním divákům, hledejte ve sladkých dialozích hloubku. Vsaďte se, že ji při troše šikovnosti dokážete najít, nebo si ji přimyslet. A pokud ne, klidně se na jednotlivé scény dívejte optikou úplně jiného žánru. Co by se teď stalo, kdyby to bylo sci-fi? Ukázalo by se, že muž snů je vlastně lidožravý mimozemšťan?

Spokojené ženy po romantice nebaží… tolik

Největší machři ale budete, když svým vystupováním a chováním způsobíte, že vaše přítelkyně nebude romantiku na plátně potřebovat. Čím víc ji bude žít, tím méně bude toužit po instantních náhražkách.

Proto ji občas překvapte večeří při svíčkách či nějakým dárkem. Otvírejte jí dveře a pomáhejte jí do kabátu. Zajímejte se o její pocity a ona zapomene na hvězdy stříbrného plátna.