Distributoři se v únoru rozhodli, že některé starší filmy jsme ještě neviděli, nebo že bychom je mohli vidět znovu. Ale samozřejmě nás čekají i novinky.

Únorová romantika bude netradiční

Akční romantická komedie Tohle je válka! vypráví o dvou špičkových agentech CIA, kteří jsou zároveň nejlepší kamarádi. Ovšem jen do té doby, než se zamilují do stejné slečny. Oba jsou přesvědčeni, že je to ta pravá a nemohou se jí jen tak vzdát. A tak přichází ke slovu jejich špiónské dovednosti.

Máte-li chuť experimentovat, můžete zkusit francouzsko-belgický film The Artist.  Toto romantické drama vás zavede do Hollywoodu 30. let. Takže si užijete atmosférické retro plné elegantních, skvěle oblečených hvězd a dam s dlouhými cigaretovými špičkami. Děj se točí kolem období, kdy nastupoval zvukový film a vizionáři už viděli němý film v propadlišti dějin.

The-Artist-Best-Picture-Oscar-2012

Thrillery vás zavedou na římsu hotelu a do vězení

Čistý thriller vám dopřeje Muž na hraně. Bývalý newyorský policajt na útěku skončí na římse v nejvyšším patře hotelu a zdá se, že chce ukončit svůj život. Policejní psycholožka, která se ho snaží přesvědčit, ať to nedělá, však záhy získá podezření, že jde o úplně něco jiného než o sebevraždu. Kousky skládačky do sebe začnou zapadat a z příběhu zkompromitovaného poldy je rázem něco mnohem většího.

Nepřítel pod ochranou nás zavede do vězení. Agent Matt Weston má za úkol dohlížet na tajné vězení CIA v Kapském městě. Má to však háček. Vězení je pořád úplně prázdné. Až když konečně získá obyvatele, ukáže se, že to nebude jen tak. Tobin Frost je totiž bývalý elitní agent tajných služeb, který prodával informace a podporoval teroristické režimy. Navíc po jeho příjezdu na vězení okamžitě zaútočí neznámí ozbrojenci.

Safe-House

Jak byste využili superschopnosti vy?

Sci-fi thriller Kronika si klade odvěkou otázku, co bychom dělali s nadpřirozenými schopnostmi? Stáli bychom na straně dobra, nebo je zneužili? Tři teenageři to zjišťují na vlastní kůži. Po noci, strávené v blízkosti zvláštní substance, se na nich totiž začnou projevovat velmi neobvyklé dovednosti. Ti tři však neví, jak s nimi naložit, a proto experimentují, jak je napadne. Tento film je výjimečný v řadě předešlých superbijáků tím, že ho jeden z kluků točí na domácí kameru. A výsledek skutečně vypadá jako téměř autentické domácí video. Pokud jste fanoušci superschopností, nenechte si Kroniku ujít!

Na závěr ještě potěšíme milovníky Daniela Radcliffa. V duchařském hororu Žena v černém totiž Daniel hraje právníka, který je nucen opustit svého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby vyřídil právní záležitosti kolem smrti klienta. Ve starém sídle pak začíná kousek po kousku odkrývat místní znepokojivá tajemství. Děti tu totiž záhadně umírají, ale v sídle je možná klíč, jak tento kruh smrti přerušit. Na výkon Daniela Radcliffa se čekalo s napětím. Dostojí pověsti talentovaného mladíka? Na to si ale odpovíte sami, až ho v Ženě v černém uvidíte.

Daniel_Radcliffe_in_The_Woman_in_Black