Dědek Fredricksen vám to ještě všem natře (Vzhůru do oblak, 2009)

Carla poznáváme jako malého chlapce, toužícího po dobrodružství, ale než se nadějeme, je z něho starý nevrlý vdovec. Takový, co nás neváhá v tramvaji trošku zmasakrovat hůlkou. Avšak zdání klame. V skrytu duše, v nejhlubším koutě srdce, pod zármutkem ze smrti milované ženy, bije pořád srdce kluka. Carl je ve skutečnosti pořád stejně dychtivý dobrodružství, ve kterém dokáže nesmírně tvrdohlavě vytrvat a přes své fyzické hendikepy je ještě dost silný na to, aby dokázal pomoci přátelům v nouzi.

S Mikem Wazowskim je zábava – i když je to příšera (Příšerky s.r.o., 2001)

Mike je super parťák do nepohody. Je s ním sranda, má správnou dávku drzosti, ale taky dokáže sebrat odvahu, když o něco jde. Co víc by člověk vyžadoval od přítele na tahu? Ale hlavně je kulatý, zelený a má jen jedno oko. Jestli existuje parťák, co by byl víc cool, sem s ním. Mikem by jistě nepohrdl ani Barney Stinson.

Maniakální veverka útočí na naše bránice! (Doba ledová, 2002, 2006, 2009)

Šílenou šavlozubou veverku, maniakálně posedlou žaludy, musí znát i ten, kdo nikdy neviděl žádnou Dobu ledovou. Beztak jsou ty filmy jen záminka k potřeštěným Scratovým eskapádám! Schválně, kdo z vás má v posteli Scratplyšáka? Ale bacha, je to nebezpečná veverka! Dokázala přežít v kostce ledu a kvůli jednomu pitomému žaludu může přivést do záhuby celý svět!

Dvorný popelářský robot WALL-I (WALL-I, 2008)

Robot WALL-I je ten nejúžasnější popelář, kterého vesmír nosil. No řekněte sami, dá se snad přirovnat k těm našim pozemským popelářům? Skvěle vypadá, roztomile pípá, je to robot a přesto se ke své vyvolené chová jako nejvybranější gentleman. A taky pro ni dokáže sehnat ten nejdražší a nejvzácnější dárek – zelenou rostlinku na zcela mrtvé planetě, zavalené smetím.

4591627502_89bd486f70_z

Naspeedovaný osel vás zaručeně dostane svými vtípky! (Shreck, 2001, 2004, 2007)

Už jste někdy viděli člověka po krk napraného amfetaminy, říznutými extází? A už jste někdy viděli takhle napraného osla? Přesně takový je náš osel ve Shreckovi. Hyperaktivní, euforický, neschopný zavřít byť jen na chvilku ústa, prostě šílenství. Miluje sladké a ulítlý mix chutí (to by odpovídalo tomu nadopování). Třeba kokosové suflé s mango chutney omáčkou.

603438077_ca90c24916_z

Rudovlasá princezna Merida je rebelka (Rebelka, 2012)

Princezna Merida je všechno, co jste si kdy přáli, pokud jste akční chlap. A nejlepší kamarádka, pokud jste žena se smyslem pro dobrodružství. Ohnivá rusovláska, která se narodila do královské rodiny, ale je připravena vzít svůj život do vlastních rukou. Místo bálů a nekonečného dvoření ji baví spíš střílet z luku a šermovat. Nejlépe se cítí, když se může prohánět krajem na svém koníkovi.