Už nechcete být maminčin chlapeček a tatínkova holčička? Potřebujete si zjednat respekt nebo aspoň obdiv spolužáků? Nebo toužíte prostě jen z recese trošku pobouřit na stužkovacím plese? Jděte na to přes účes! Toho si každý zaručeně všimne.

Vyholené boky a číro – to je nesmrtelná klasika

Pokud chcete být klasa, je tu samozřejmě číro. Ne, není mrtvé, nebojte se. Naopak se má čile k světu v nových, aktuálnějších podobách. Pestrobarevného, ideálně neónového kohouta si sice na hlavě taky můžete vztyčit, ale letos hrozně frčí jeho polovarianta. Holky i kluci si vyholují jednu stranu hlavy. Podle potřeby pak mohou vyholenou část překrýt vlasy nebo naopak ostentativně vystavit zrakům kolemjdoucích.

Chaotický rozcuch říká: polibte mi!

Hrozně pohodlné a taky docela evergreen jsou chaotické rozcuchy všech možných šílených tvarů, prostě jak se zadaří. Díky čím dál výkonnější vlasové kosmetice tyhle šílenosti dokonce fakt drží. Takže pokud máte kratší vlasy, nandejte jim to! Ale určitě vám to půjde i s polodlouhými, při troše šikovnosti a fantazie i s dlouhými vlasy.

Japonsko je země zaslíbená… pokud jde o šílenství a design

Kdyby vám tyhle v Evropě celkem zdomácnělé rebelie byly málo, snadná pomoc, obraťte se na Japonce! Vždycky, když chcete něco naprosto šíleného, je to skutečně hluboká studnice inspirace. Japonsko nabízí všechno, co mysl Evropana nikdy nemohla vymyslet, protože by explodovala. A to se týká i designu. Japonci sice mají trošku jiné vlasy, takže jim jejich šílené účesy mnohem lépe drží, ale nám zase pomohou již zmiňované stylingové prostředky.

Musíte zářit jako neon v Las Vegas

Ale teď pozor! Ať už si na hlavě stvoříte nebo necháte stvořit jakkoliv provokativní účes, nesmíte opominout nejdůležitější složku letošního módního stylu. Je jednoduchá. Vaše vlasy musí mít neonovou barvu. Je jedno, jestli to bude žlutá, zelená, fialová, růžová, oranžová, modrá nebo opulentně duhová. Hlavně musíte zářit a razit jako maják ve tmě. Uvidíte, že v kombinaci s výstředním střihem nebo vlasovou úpravou to bude neodolatelné.