Filmový začátek roku nám nabídne filmy všech žánrů, jaké bychom si jen mohli přát. Půjde o záchranu světa, upírka bude prosazovat spravedlnost a hajzbába se stane královnou vesmíru. Přiznejme si, že mnoho z nás stejně čeká hlavně na Padesát odstínů šedi – a taky se už brzy dočkáme.

Příběh o záchraně světa před temnotami přináší Sedmý syn

Fantasy s Jeffem Bridgesem a Julianne Moore nás zavede mezi válečníky, kteří střeží svět před silami temna. Jeden z nich mohl definitivně zlo zničit, kdyby zabil Královnu čarodějnic. On se do ní však zamiloval…

Pokud jste fanoušci Harryho Pottera a Pána prstenů, či Hobita, určitě byste si příběh, kde se krásná čarodějka mění v impozantní monstrum, neměli nechat ujít.

Cynický Bill Murray ukáže dobré srdce v Miluj souseda svého

Tyhle týpky znáte. Už zažili a viděli všechno a jejich jediný mód je mrzutost. Jsou nepříjemní na všechny kolem a už ani neví, jaké to je, když se jim sousedi nevyhýbají. Co se asi stane, když si takového mrzouta oblíbí dvanáctiletý kluk odvedle?

Tohle bude sázka na jistotu – pokud nebudete vědět, kam jít na rande, excelentní Bill Murray vám ho určitě nepokazí, ať už bude filmový vkus vašeho protějšku jakýkoliv. A vlastně – klidně si na Miluj souseda svého zajděte i bez důvodu. Bude to fajn a sranda.

Íránský upírský western Sama nocí tmou bude hodně jiný

Zbožňujete upíry? A co divné filmy? Pokud na obojí odpovíte ano, tenhle romantický horor vám nesmí ujít! Íránská režisérka natočila vizuálně velmi výrazný debut o osamělé mladinké upírce, která se toulá Zkaženým městem a uplatňuje svou vizi spravedlnosti.

O filmu se mluví jako o prvním íránskémupírském westernu, což by k atraktivitě úplně stačilo, ale navíc je to velmi chytrý žánrový mix, který odráží režisérčinu zálibu v brakových žánrech. Horor, křížený s westernem, komiksem a stříknutý íránskou novou vlnou bude něco tak delikátního a dekadentního, jako nanuk ze zamražené krve.

E. A. Poe je hrdinou Podivného experimentu

Osobnost spisovatele a jednoho z prvních průkopníků mrazivého literárního hororu E. A. Poea je stále lákavá díky chorým vizím, které zanechal ve svém díle. Ve filmu E. A. Poe: Podivný experiment se stává hrdinou příběhu, který jakoby právě opustil jeho pero. Mladý lékař Edward přichází na konci 19. století do psychiatrického ústavu v odlehlých horách. Ze zdejších léčebných metod je naprosto v šoku…

Tohle nebude nic pro slabé povahy. Pokud si film chcete užít, nechte svou něžnější polovičku raději doma – bez ohledu na pohlaví.

Z uklízečky toalet královnou vesmíru v Jupiter vychází

Od dob Matrixu nikdo nepochybuje o tom, že sourozenci Wachowští sci-fi umí Proto je dobrodružná akce Jupiter vychází s Milou Kunis v hlavní roli netrpělivě očekávána. Jupiter vždycky věřila, že je předurčena k něčemu velkému. I když už je dávno dospělá a stále uklízí toalety, sní o hvězdách. Pak ale na Zemi dorazí geneticky upravený bývalý armádní lovec a začne Jupiter sledovat. Ta si postupně uvědomuje, že je ve skutečnosti předurčena stát se královnou vesmíru.

Tohle bude podívaná, na jakou snad dlouho nezapomeneme. Pořádná akční jízda a k tomu scifárna! Vesmír, technologie, vesmírní zabijáci… Potřebujeme vůbec vědět víc?

Nic není tak sexy jako Padesát odstínů šedi

Nezajímavá šedá myška a studentka literatury Anastasia se zaplete s tajemným podnikatelem Christianem Greyem. Přestože ten se ji snaží odradit náznaky něčeho znepokojivého, Anastasia mu není schopna odolat. A tak vstoupí do třinácté komnaty, kde najde vášeň a živočišnost, ze kterých mrazí…

Tahle erotická knižní předloha způsobila pořádný rozruch mezi čtenáři obojího pohlaví. Taky jste zvědaví, jak si s tím poradí film?

Zdroj obrázku: http://www.totalfilm.cz/wp-content/uploads/comic-con-sedm%C3%BD-syn.jpeg