Seriály z lékařského prostředí se vždycky těšily velké oblibě u diváků. Přeci jen je to prostředí, které není až tak moc známé. Každého zajímá, co se děje třeba na operačním sále, jak lékaři bojují o lidský život, jak se řeší složité případy nebo jak vyjíždí erzeta k jednotlivým případům.

Lékařské záhady

Lékařské záhady, nemocniční prostředí, zdravotní sestřičky, lékaři, zajímavé případy, to vše přitahuje k televizním obrazovkám stále víc a víc diváků. Proto se také stále seriály z lékařského prostředí natáčejí a těší se velmi velké oblibě. Láká nás prostředí, kterému se snažíme ze všech sil v reálném životě vyhnout. Jaké jsou ty nejpovedenější české seriály z nemocničního prostředí?

Nemocnice na kraji města

Televizní seriál Československé televize, který podle scénáře Jaroslava Dietla natočil režisér Jaroslav Dudek. V hlavní roli primáře Sovy se měl objevit Karel Höger, který však náhle zemřel a do role byl narychlo obsazen Ladislav Chudík. Seriál měl velký úspěch nejen v tehdejším Československu, ale také v Německu, kdy se na žádost německé televize ještě dotáčela navazující řada o sedmi dílech. Následovali po několika letech navazující řady po dvaceti letech, ovšem takový úspěch jako první dvě série neměla žádná.

Sanitka

Opět další lékařský seriál, který byl zasazen do prostředí zdravotnické záchranné služby. Natáčel jej v roce 1984 režisér Jiří Adamec a v roce 2010 se oznámilo, že se natáčejí další díly tohoto slavného seriálu. Námět a scénář napsal Jiří Hubač a seriál je známý také díky závěrečné znělce Můj čas, kterou nazpívalo trio Kotvald, Hložek a Zagorová.

Ordinace v růžové zahradě

Nekonečný český televizní seriál z prostředí kamenické nemocnice se začal vysílat v roce 2005. Tehdy se děj soustředil na gynekologickou kliniku a následně, po třech letech změnil název na Ordinace v růžové zahradě 2 a děj se soustředí na chirurgické oddělení ve fiktivním městě.