Chcete být letos opět dokonalé? Tak to byste měly bedlivě sledovat přehlídková mola. Anebo si přečtěte náš článek. Zjistili jsme pro vás, jaké líčení pofrčí v roce 2012.

Kůže jako ze sametu

Opět se vracíme k matné pleti. Je to sice hlavní trend letoška, ale zároveň se dá říct, že je to vzhled nadčasový. Lesklé nebo třpytivé pudry jsou vždy záležitostí krátkých sezón, pak se uchylujeme zpět k nahému vzhledu, který dává naší kůži přídech sametu.

Abyste takové pleti dosáhly, nesmíte vynechat barevně sjednocující a nerovnosti zahlazující podkladovou bázi. Až potom je čas na matný pudr.

Čelo ponechejte téměř bez make-upu, pro přirozený vzhled nanášejte bázi i pudr jen do středu obličeje a velmi pozorně rozetřete směrem ven.

Svůdné líce

U přirozeného vzhledu hrozí mnohem větší nebezpečí, že s tvářenkou šlápnete vedle. Ale pokud s ní máte zkušenosti, můžete sáhnout po lehce bronzových nebo broskvových odstínech. Aplikujte je však jen pod lícní kosti, nesnažte se jimi obličej tvarovat.

Tvářenku pak můžete oživit lehounkou vrstvou třpytivého prášku, který vytvoří přitažlivý kontrast s matným pudrem.

Všechnu práci svěřte řasence

Tentokrát klidně zapomeňte na stíny a tužky na oči. Nahý vzhled se pyšní očima zvýrazněnýma pouhou řasenkou.

Potřebujete jen kulmu na řasy, ale nebojte se posílit arzenál i umělými řasami. Černá řasenka je věčná a letos pofrčí i tmavě hnědá, protože podporuje přirozený vzhled.

A přece se třpytí!

Jak se rok bude překulovat do své druhé půle, dostanou se do popředí metalické barvy, aby bojovaly proti pouliční šedi. Trocha stříbrného prachu pod očima nebo ve vnějším a vnitřním koutku vás rozzáří a zvýrazní.

Poněkud odvázanější variantou tohoto trendu budou metalické laky na nehty. Výhodou je, že si zároveň budete moci zachovat nahý vzhled tváře.

Na podzim se nám vrátí také oblíbené kouřové líčení očí. Kovové odstíny uhlí a šedi budou maximálně trendy.

Příměří pro obočí

Obočí dostává v honbě za dokonalostí často dost na frak. Letos si ale oddychne. V kurzu bude přirozený, jen trošku upravený, vzhled. Takže žádný Brežněv ani tenoulinké čárky. Ideální barva je o odstín nebo dva světlejší, než máte vlasy.

Nahá nebo rudá?

O barvu rtů se vede již klasická válka. Nahé nebo červené? Světlé a přirozené odstíny dokonale podpoří váš přirozený vzhled, ale výrazná rudá zase upoutá pozornost a v nahém vzhledu se nebude přetlačovat o pozornost s očními stíny.

Ať už zvolíte kteroukoliv možnost, nezapomeňte na konturovací tužku v barvě rtěnky.

A místo rtěnky vám k nahému vzhledu dokonale poslouží také lesk na rty.