I když budete dokonale oblečení a učesaní, pořád je tu ještě jedna past, do které byste se mohli chytit. Je potřeba mít také ty správné módní doplňky! Ale nepropadejte panice, i s těmi vám pro letošek poradíme.

Šperky jsou samozřejmě nezbytné a letos bude v kurzu zase nápadné, barevné a masivní etno. Dřevěné korále všech tvarů a barev, háčkované či lýkové náhrdelníky, vše ideálně štědře na několikrát omotané kolem krku.

Rozhodně se neopovažujte vyjít z domu bez dlouhých náušnic, které vám budou svůdně ovívat ramena. Ale ne abyste si vzali nějaké subtilní neviditelné visící řetízky! I náušnice musí být masivní, barevné a musí signalizovat už z dálky „ustupte, tady kráčím já“.

U prstenů platí letos totéž. Čím víc a čím obrovitější, tím lépe. Ideálně byste měli vypadat, jako byste měli nasazené pestrobarevné exotické boxery.

Don’t worry, be cool

Druhou totální nezbytností je taková praktická věcička jako sluneční brýle. Dbejte však na to, abyste v divokých barvách a tvarech dobře jejich funkčnost maskovali.

V lásce a brýlích je letos povoleno vše. Modrá skla, růžová skla, srdcový tvar, obrovská skla, šestiúhelníky, maskáčové obroučky, obroučky jako cukrátka… Zkrátka cokoliv vaše srdce ráčí a návrháři to byli schopni protlačit. A vůbec nemusí extra ladit s oblečením, divočina bude letos to pravé zvláště v parném létě.

Učiňte prohlášení kloboukem!

Klobouky a kloboučky nejsou úplnou stálicí, ale vždy se náhle vrací s neztenčenou silou. Tentokrát se po vás požaduje, abyste jimi prokazovali svou jedinečnost. Takže se stejně jako u slunečních brýlí může vše, a čím větší osobitost, tím lépe.

A nezapomínejte, že i slamáky mohou být vkusné a neuniformní.

Doktorské kabely a třásně

Barevné šílenství a totální divočina se nevyhýbá ani kabelkám. Poletí materiál a zavírání jako u zdravotnických brašen, ale také barvy, korálky, peříčka a třásně takřka bez ladu a skladu. Ve skutečnosti to však bude vypadat velice pěkně s vašimi divokými šperky a šílenými slunečními brýlemi.

A pokud si teď pánové myslí, že se tenhle odstavec týká jen děvčat, tak jsou na omylu. V rámci rovnoprávnosti existují nějakou dobu i pánské kabelky, ovšem u nás na ně má zatím málokdo odvahu. Budete mezi prvními?

Popelčiny střevíčky

Uznávám, tohle už pro pány moc není, ale rámcově se mohou inspirovat. Ačkoliv boty uvádíme až na posledním místě, jsou prakticky nejdůležitější. Pokud nebudete mít ty pravé, celý dojem je v čudu.

A proto vězte, že letos to bude o vysokých a jehlových podpatcích a zejména o třpytivých a zářivých barvách. Takže zlatá a stříbrná jsou základ, ale takový lila semiš, nebo jedovatě zelená, lakovaná růžová či zářivě žlutá, stejně jako sytě modrá, perfektně doladí letošní divoké doplňky.