Děvčata, vy už víte, co si letos oblékat a jak se nalíčit. Chybí jen třešnička na dortu – ten správný účes. Přinášíme vám inspiraci na tento rok. A tentokrát myslíme i na chlapce a chlapy.

Buďte děvče odvedle

Ani vlasy se letos nevyhnou retro posedlosti. Pokud je máte dlouhé, jste dítě štěstěny. Můžete si totiž dosyta vychutnat návrat 70-tých let ve formě dlouhých a vyfoukaných vlasů. Anebo ze sebe pomocí natáček či zapletení copů za mokra udělat holčičku odvedle. Domácí kudrny totiž taky pofrčí.

Jsou-li pro vás rozpuštěné vlasy nepohodlné a překážejí vám, nemějte obavy. Stejně jako volné kudrny budou velmi in taky copy, francouzské copy a ohony.

Na barvě nezáleží, na eleganci ano

Skvělé je, že se při tom všem nemusíte ohlížet na barvu vlasů, letos jsou povoleny úplně všechny. Snad jen u podomácku vyrobených kudrn se upřednostňují blonďaté kadeře.

Pokud budete potřebovat vytvořit na hlavě něco elegantního, letos to musí být jedině asymetrické drdoly s vlnami a složitě vypadající francouzské drdoly neboli twisty.

Chaotické vlny

Matička móda však myslí i na polodlouhé vlasy. Ani na nich nic nezkazíte různými kudrnami a vlnami, ideálně asymetricky designovanými a dotvořenými sponkami. Inspiraci si berte z 60-tých a 20-tých let a nebojte se trochu víc cuchat, než bylo tenkrát zdrávo.

Vrací se nám také mokrý vzhled, takže si zavčas pořiďte gel. A překvapením roku je rozhodně návrat afra.

Nechte se okudlat

S krátkými vlasy prostě pokračujte v nastoleném trendu. Poletí vlasy nakrátko okudlané, androgynně přihlazené k hlavě, ale i chaoticky rozvířené a rozcuchané. Anebo s mokrým vzhledem.

Pokud jste viděli americkou adaptaci Mužů, kteří nenávidí ženy, tak Rooney Mara v roli Lisbeth výrazně udala směr pro letošní krátké účesy.

Rocková inspirace pro pány

Pánské účesy se letos inspirují módou první poloviny 20. století, ale jsou výrazně kořeněné rockovou výstředností a rozevlátostí. Stejně jako dívky, i kluci by měli vlnit a cuchat. Nebo naopak mohou i mokře ulízávat k hlavě. Oblibě se bude opět těšit i patka.

Pro milovníky dlouhých vlasů máme však špatnou správu: koňské žíně na mužských hlavách jsou definitivně out. Stříhejte, vystříhávejte po stranách a klidně vlňte a bobtnejte nahoře, ale nechceme vidět žádné ohony. Jen v krajním případě můžete sáhnout ke krátkému nebo delšímu mikádu, které doplníte strništěm či pečlivě zastřihávaným vousem, chcete-li dostát módním protokolům.