Máme tu jaro a s ním se na mola vyrojily také éterické modelky v rozevlátých hávech, aby podaly zprávu o tom, co se bude letos na jaře nosit. Jako obvykle v posledních desetiletích jsou i letos trendy značně rozsáhlé, což je skvělá zpráva. Nejenže si snadno vybereme podle svého vkusu, ale mnoho z těch věcí už máme i v šatníku.

Jako vystřižená šedesátá léta, krajky a pastelové barvy

Módní guruové se shodnou na tom, že ty hlavní trendy letošního jara jasně udala módní přehlídka značky Chanel , kterou má na svědomí samotný král tohoto módního domu Karl Lagerfeld.

Zase nám pofrčí šedesátky. Psychedelické barvy, pláště, tvídové minisukně a obří límce. K tomu vysoké boty, brýle s růžovými skly a můžete být královnou každého tripu. Hlavně zvolte purpurové, růžové a oranžové barvy. Když k nim přidáte ještě co nejvýraznější vzory, budete dokonalé.

Neprohloupíte s kostkou, černou či bílou krajkou ani s třásněmi. Džínovina je nesmrtelná, jen pozor! Tady si moc nevystačíte s džínami z minulých sezón. Skinny střih nahradí volnější kalhoty.

Pokud nejste zase tak moc na divočinu, klidně se přikloňte k jemným pastelovým odstínům. Lehce růžová, zelenkavá, žlutá, či modrá je správná volba. Jen je moc nekombinujte. Správný směr je, být od hlavy až k patě celá v jednom pastelu.

Oblečte se do černé a bílé, jako na safari nebo vrstvěte

Pokud máte plnou skříň černých hadříků, letos nebudete se svým šatníkem out, pokud si seženete taky něco bílého. Nesmrtelná kombinace těchto základních barev zase potáhne. Ovšem proužky nebo rybí kost už jsou pasé – hlavní trend budou šílené geometrické vzory a asymetrické střídání.

Vrací se taky oblíbený styl prérie. Hnědé odstíny, khaki, béžová, písková, kapučíno, vyšisovaná zelená… Všechno, co evokuje safari, bude in. Stejně tak budete za hvězdy v šatech, které vypadají jako spíchnuté z kovových šupin.

A protože jaro může být i docela studené, bude se nám hodit skvěle do krámu trend vrstvení. Hitem bude zase nošení šatů přes kalhoty, ale obecně můžete vrstvit cokoliv přes cokoliv, hlavně, když to bude vidět.

Zdroj obrázku: http://cdn1.theodysseyonline.com/files/2015/02/19/635599725791915944-1308705615_spring-new-york-trends.imgopt1000x70.jpg