Trápíte se kily navíc a snažíte se je utopit v extrémně volném oblečení, nebo je eliminovat něčím upnutým? Už nemusíte. S námi svá slabá místa zamaskujete mnohem účinněji.

Žádné plandavé hávy

Nikdo není dokonalý, a pokud tak někdo vypadá, pak umí jen šikovně zamaskovat své nedostatky.

Pokud potřebujeme zamaskovat kila, musí nám oblečení přesně sedět. Volná by měla být jen ta část, ve které se snažíme schovat náš drobný problém. Například bříško nejlépe zamaskujeme volnou tunikou, ale kalhoty pod ní ať sedí perfektně.

Také už jste určitě slyšeli, že černá zeštíhluje. Ano, to je pravda, ale také záleží na střihu a materiálu. Obecně však zeštíhlují všechny tmavší a studené barvy. Takže se nemusíte bát ani fialové. Hlavní je, vyhnout se velkým vzorům a lesklým látkám. Jednobarevné oblečení pak doplňte výraznými a barevnými doplňky.

Prádlo je základ

Ale zpět, začíná to samozřejmě už u prádla. A netýká se to dávno jen žen. I muži už mají tvarovací prádlo, které pomáhá udržet problematičtější části v těch správných mezích.

Poslouží ovšem i správně vybraná podprsenka, která nám pěkně zvedne prsa, ale tak, aby nepřetékala a kalhotky, které nás pěkně obepnou, ale nebudou se ošklivě zařezávat. Takové deformace se pak totiž promítnou i na svrchní oblečení.

Výstřihy do véčka a chic kůže

Ideální topy pro maskování kil jsou pokud možno delší a splývavé, s výstřihem do véčka, který odpoutá pozornost od boků či bříška a opticky prodlouží krk. Máme-li silnější paže, určitě se vyhneme topům bez rukávů a dáme si pozor také na roláky, mohou totiž přidávat kila a zkracovat opticky krk.

Perfektní jsou košile a to pro obě pohlaví – jen je třeba pamatovat, že patří z kalhot ven! Skvělou službu odvede i vrstvené oblečení s rozepnutým splývavým horním dílem. Delší saka a kabáty krásně prodlouží postavu a v koženém provedení jsou nesmírně chic.

Vkusné je vždycky sexy

Nohy nám krásně prodlouží puky na kalhotách a bříško zamaskuje vyšší pas z pevnější látky. Na zamaskování silnějších stehen, boků nebo většího zadečku jsou perfektní sukně áčkového střihu. A zavinovací šaty schovají doslova všechno.

Ovšem děvčata, pozor na nohy. Nejde tu jen o nějaká kila navíc, ale pěkné nohy nesmí být ani příliš hubené, křivé nebo bílé. V tomto případě k sobě buďme raději kritičtější, i polodlouhé nebo dlouhé sukně působí sexy, záleží na celkovém sladění.

Šála je podobojí!

V maskování mají dívky pár nespravedlivých výhod. Nejde jen o šaty, ale také o doplňky. Úžasnou službu nám udělají dlouhé perlové náhrdelníky nebo řetízky. Odvedou pozornost a upozorní na dekolt.

Skvělé jsou také dlouhé barevné šátky a (tady se chytají i pánové!) šály. A ještě plní roli výrazného doplňku, který oživí naše „maskovací“ jednobarevné oblečení. Co se kabelek týče, nebojme se těch opravdu velkých, budeme ve srovnání s nimi působit drobněji.