Všichni jsme Hvězdné války viděli a mnozí z nás nejednou. Přesto se tam dá najít spousta překvapivých a zajímavých momentů, kterých si většina z nás nikdy nevšimla. Podívejte se na pět nejzajímavějších dobře schovaných drobností. Ty filmy už pak nikdy nebudou stejné.

Kdo se dobře dívá, uvidí George

5 veci o Hvezdnych valkach_lucas

Víte, že si v jedné epizodě zahrál epizodní roli sám George Lucas? V Pomstě Sithů ztělesnil pantoranského senátora, barona Papanoida. V kápi a náramenících se vyskytoval během posledního týdne republiky na Coruscantu. Kromě George si tu zahrála i jeho dcera Katie – Papanoidovu dceru Chi Eekway.

ET nevolal domů nadarmo

5 veci o Hvezdnych valkach_et

Ve Skryté hrozbě můžeme vidět národ ET! Tak přece jen měl ET kam volat. Jeho rasa zřejmě pochází z daleké, předaleké galaxie. Jeho soukmenovci se objevují mezi vyslanci v Galaktickém senátu ve chvíli, kdy královna Amidala zpochybní kancléře Valoruma.

Falcon odpočívá v Senátu

Millenium Falcon se účastnil jedné z nejzávažnějších klonových válek, bitvy o Coruscant. Han a Leia tenkrát v Milleniu objevili Achillovu patu obrany Coruscantu. Po všem, co Millenium Falcon prožil, zakotvil v Senátu, což je zřetelně vidět v Pomstě Sithů.

Indyho Archa úmluvy je vetřelčí poklad!

5 veci o Hvezdnych valkach_archa

Lord Techno Unie Wat Tambor napadl během klonových válek planetu Ryloth, obyvatele vzal do zajetí a jejich domovy vyplenil. Jeden z pokladů, který tam našel, byla Archa úmluvy. Přesně ta, o kterou se Indiana Jones přetahoval s nacisty… To také vysvětluje, proč jsou na její levé straně zcela jasně vidět reliéfy v podobě R2-D2 a C-3PO, jak je pro změnu patrné v Dobyvatelích ztracené archy.

Falcon bojoval i s Borgy

Millenium Falcon sice parkuje v Pomstě Sithů, ale taky se vyskytl i v naší galaxii. Bojoval tu s Borgy a chránil Zemi po boku Hvězdné flotily v bitvě v sektoru 001 na začátku Prvního kontaktu. To je důkaz, že vesmíry Hvězdných válek a Star Treku se překrývaly už dlouho před tím, než Abrams režíroval Epizodu VII.

Zdroje obrázků:
https://www.flickr.com/photos/95786359@N05/8772382520/
http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20120114183826/starwars/images/4/45/Brodo_Asogi_Delegation.jpg
http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20121005161022/starwars/images/4/40/Ark.png
http://pbs.twimg.com/media/BSZG-OvIcAEf3if.jpg:large