Chtěli byste udělat radost své dívce a podívat se s ní na nějaký romantický film, jenomže se v tom vůbec nevyznáte? Jsme tu my, vaši věrní pomocníci a vybrali jsme pro vás aktuálně to nejlepší, co světová filmová romantika nabízí.

Do ouška vám zazpívá Hugh Jackman

Úplně ultračerství jsou noví Bídníci. Romantická klasika zabírá prakticky vždycky a tahle vás navíc nebude nudit zastaralým zpracováním! Příběh bývalého trestance Jeana Valjeana, který se ujme děvčátka Cosette, je tentokrát adaptován jako muzikál. A ne tak ledajaký. Své zlato v hrdle vám totiž předvedou takové hvězdy jako Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway nebo Helena Bonham Carter. U téhle romantiky se snad nikdo nebude muset kroutit jako červ na háčku.

Anonymy o životě vám posílá Charlie

Charlieho malá tajemství patří k filmům o teenagerech. K těm chytřejším filmům o teenagerech. Charlie je plachý a neoblíbený a tak nemá nic lepšího na práci, než svůj život popisovat v anonymních dopisech. Ty pak posílá lidem, které vůbec nezná. První dopis odesílá, než nastoupí na střední školu, kde přece jen nachází přátele a dokonce si nabrnkne i dívku. Ale stejně je zamilovaný do jiné… Obrovským kladem tohoto filmu je účinkování Emmy Watson. Tak ať se vám líbí.

8345677809_2abd38de1f_z

Dejte své dívce Edwarda a Jacoba a bude na vrcholu blaha

Ať už jste se modlili, jak chtěli, nezažehnali jste to. Do naší první pětky musí nutně patřit i sága Stmívání. Konkrétně Rozbřesk 2. část, ale to by samozřejmě nešlo, takže tuhle ságu musíte vidět úplně celou! Ale co. Jsou tam upíři, jsou tam vlkodlaci. Je tam Bella. A každý z dílů je o něco lepší než ten předchozí. Pokud vám vaše děvče potom omylem zašeptá do ucha Edwarde nebo Jacobe, buďte v klidu, nejste v tom sami.

3552985275_2637bc9e03

Titanic se nikdy doopravdy nepotopí

Titanic s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet je sice už trošku archivní kousek, ale pořád se ještě drží na špici. Jak by ne. Vždyť co může být opravdovějšího než příběh veliké lásky na pozadí skutečných a tragických událostí? Titanic se možná potopil, ale láska chudého Jacka a bohaté Rose je věčná.

Jak těžké je ztratit panenství, když umíráte?

Dakota Fanning, vlastně tedy její postava, Tessa Scott, umírá na leukémii ve filmu Now is Good. To sice nezní moc romanticky, ale to neznáte Tessu. Ta se sice se svou nemocí smířila, ale nechce jen tak čekat na smrt. Ještě je toho v životě tolik, co musí stihnout! A tak si dělá seznam a žije naplno. Jednou z položek na jejím listu je také ztráta panenství.