V televizi nic nedávají a vy se proto poohlížíte po nějakém to seriálu. Americké televizní stanice přinášejí opravdu spoustu nových a zajímavých seriálů, které uspokojí nejrůznější fajnšmekry. Seriály, kde se objevují nějací vyšetřovatelé, kteří vyřeší během pár minut, záhadnou vraždu nechcete, ale ani sladkobolné romantické seriály, které vás také nenadchnou. Vyzkoušejte seriál Orange is the New Black.

Na motivy pravdivých událostí

Tento seriál vznikl ze stejnojmenných memoárů Piper Kermanové, které měla podobný osud jako hlavní hrdinka seriálu, rovněž pojmenovaná Piper. Ta má vše, co od života chce. Pohodlný život, který vede se svým snoubencem v New Yorku, s kamarádkou mají prosperující firmu, bydlí v hezkém domě a všechnu svou minulost se snaží hodit za hlavu. Jde v podstatě o spořádanou ženu, která by mohla být příkladem všem dalším.

Nicméně Piper dostihly hříchy z mládí. Tehdy totiž prala peníze pro svou přítelkyni a dealerku Alex. V rámci přiznání viny dostane patnáct měsíců „natvrdo“ a čeká jí tedy nástup do vězení. Zvládne to žena, která vede svobodný a úspěšný život? Vymění své moderní oblečení za oranžovou a nepohodlnou kombinézu ve federálním vězení. Jaké to pro ni bude?

Piper se na svůj odchod svědomitě připravuje, říká si, že patnáct měsíců není žádná tragédie, za chvíli je zpátky doma. Chce si jen v klidu odsedět svůj trest, do ničeho se nezaplést a s nikým se moc nepřátelit. Velmi brzy zjišťuje, že plány jsou jedna věc, ale realita ve vězení je věc druhá. Co však dělat ještě ve chvíli, kdy se ve stejném vězení objeví její bývalá přítelkyně Alex? Jak tohle celé Piper zvládne?

Seriál pochází z dílny Netflixu a aktuálně je natočená již šestá série. Drsný seriál, který si nebere servítky a ukazuje, jak to v americkém vězení může skutečně vypadat, si určitě nenechejte ujít.