Lyžování je stále velmi oblíbeným sportem. Spojuje pohyb, adrenalin a také příležitost k nádherné dovolené. Každoročně mnoho Čechů vyráží za celoročním sněhem do Alp. Ty nabízejí ty nejlepší podmínky pro zimní sporty v celé Evropě.

Nejčastěji do středisek Francie, Itálie, Rakouska a Švýcarska. Pokud se do těchto končin chystáte za akční dovolenou i vy, nezapomeňte si zřídit kvalitní cestovní pojištění.

Tyrolské Alpy

Zdaleka nejlépe dostupný alpský lyžařský areál se nachází v Rakousku. Je jím Zillertal a z Prahy zabere zhruba 4 a půl hodiny cesty. Je dokonce jedním z vůbec největších, neboť celkem v 5 lyžařských střediscích najdete až 500 kilometrů sjezdovek. Celoroční lyžování je možné si užít na ledovci Hintertux, jež je v Rakousku jediným svého druhu.

Na příští rok se zde dokonce chystá dokonce výstavba v Evropě naprosto unikátní atrakce. Tou má být lanovka spojující dva vrcholky Wetterkreuzspitze a Onkeljoch. Že na tom není nic extra? Lanovka ovšem nebude kopírovat terén. V některých úsecích proto povede až tisíc metrů nad zemí.

Italské Alpy

Itálie je pro české lyžaře často vůbec nejlákavější destinací. Mohou za to bezchybně upravené sjezdovky, úžasná kuchyně, skvělé počasí a další výhody. Oblíbený lyžařský areál je Livigno, jež se nachází přibližně 660 kilometrů od Prahy. Najdete ho v uzavřeném údolí, kvůli němuž se Livignu přezdívá také Malý Tibet.

Lyžuje se zde téměř v třítisícové výšce a najdete zde kolem 75 kilometrů upravených tratí a také vyhlášený snowpark v podobě obřího sněžného hradu. Jedná se tak i o skvělé místo pro provozování extrémních sportů.

Francouzské Alpy

Dalším dobře dostupným střediskem je francouzské Chamonix. Toto krásné horské městečko má bohatou historii, neboť již v roce 1924 se zde konaly zimní olympijské hry. Chamonix má mimo skvělých upravených sjezdovek, také skvělé podmínky pro jízdu ve volném terénu. Při těchto jízdách se vám bude tajit dech. Čeká vás totiž neomezený výhled na Mont Blanc v celé své kráse.

Pro více informací o cestovním pojištění pro klasické, adrenalinové i extrémní sporty pokračujte zde https://ergo.cz.