Plánujete dovolenou a zjistili jste, že starý kufr, který se válel v kumbále, už neslouží, jak by měl? Pak budete muset patrně koupit nový. Jak naložíte s tím starým, záleží pouze na vás. Patrně má své odslouženo a zaslouží si předělávku.

Použít ho můžete na výrobu pelíšku, pro domácího mazlíčka, stoleček na kytky a cokoliv jiného, pokud je vám líto jej vyhodit. Nicméně na cesty už vás patrně doprovázet nebude. Rozhodující při nákupu nového kufru není pouze jeho velikost a cena, ale i materiál s ohledem na vaše cesty a převážené věci. Společně se dnes podíváme na cestovní kufry podle materiálu.

Skořepinové kufry

Skořepinové kufry jsou vlastně kufry plastové. Bývají poměrně lehké a odolné. Záleží na typu plastu, značce. Vybírejte vždy cestovní kufry se zárukou. Vydrží vám až 10 let. Jsou umyvatelné (oproti textilním kufrům) a věci v něm se vám nekrčí. Vybírat lze z materiálů ABS (odolává i nízkým teplotám), polykarbonát (odolný vůči nárazu, teplotním výkyvům – je dokonale pružný, lehký a vhodný pro přepravu letadlem). Vždy si zjistěte materiál a jeho vlastnosti.

Textilní kufry

Vše má své pro i proti. A stejně tak textilní kufry. Mívají velké množství vnějších kapes a mnohdy je možné i kufr zvětšit, protože mívají právě pod zipem ukrytou další velkou kapsu. Tyto kufry mají bezpochyby velmi nízkou hmotnost – menší než kufry skořepinové. U textilních kufrů můžete dále vybírat dle druhu textilie – nylon (dobře se udržuje čistý), polyester, balistický nylon (odolný a pevný materiál).

Hliníkové kufry

Ty tvoří samostatnou kategorii a je potřeba zmínit, že jde o finančně drahé a velmi luxusní cestovní kufry. Zaručují maximální odolnost materiálu, jsou velice lehké a vhodné pro náročné cestující. Hledáte-li vhodný kufr po cestování po světě, pak je to právě tento. Na běžnou dovolenou vám postačí skořepinový anebo textilní.