Nefunguje vás vztah už tak, jak tomu bylo na začátku. Necítíte tu vášeň a napětí, které panovalo? Každý vztah si prochází změnami, ať už chceme nebo ne. Mění se, vyvíjí a často tak může upadat až do stereotypu. A ten je, jak známo, pro vztahy zabijákem. Máte pocit, že by váš vztah potřeboval „nakopnout“?

Jak to poznat?

Nevíte přesně, jestli je váš vztah jen přechozený, upadl do stereotypu nebo jednoduše potřebuje změnu? Nejste si jistí, jak se změnami, kterými projde každý vztah naložit? Co od toho čekat? Jak vlastně zjistit, že váš vztah už není to, co býval a zasloužil by si nějakou tu změnu?

Kritika ze všech stran

Vyměnil váš partner kritiku za lichotku? Neslyšíte v poslední době nic jiného, než jen výtky na to, co jste udělala špatně, co je špatně na vás samotné a podobně? Pak je čas mít se na pozoru. Neustálá kritika je většinou příznakem konce vztahu. Zapřemýšlejte, zda se výčitky zakládají opravdu na pravdě. Pokud ano, pak s tím musíte něco udělat. V každém případě si spolu promluvte a domluvte se, co dál.

Nemluvíte spolu

Nepočítá se zde běžný hovor o chodu domácnosti, o tom, kdo vyzvedne děti ze školy, pustí opraváře do domu, nebo kdo zajede na nákup. Po celém dni přijdete domů, sednete si na pohovku a mlčíte? Sledujete televizi, zatímco váš partner si čte nebo sedí v kuchyni a něco opravuje? Žádné otázky o tom, jaký byl celý den v práci, co se za celý den událo a podobně? Pak je to zlé znamení.

Nedotýkáte se

I letmé doteky, polibky, mazlení nebo jen jednoduché pohlazení po tváři už se u vás nevidí? Polibek na rozloučenou a na přivítanou u vás už dávno chybí? Pak musíte co možná nejdříve zjednat nápravu! Stačí málo k tomu, aby se váš vztah zase dostal tam, kde byl na začátku. Vyzkoušejte to i vy a uvidíte!