Máš mladšího sourozence, se kterým to není úplně jednoduché? Během školního roku to ještě celkem jde, každý chodíte do školy, máte své koníčky, kroužky a všechno ostatní, takže nemusíte vůbec trávit čas společně – tedy jeho podstatnou část. Když však začnou letní prázdniny, nejen že končí škola a nastává vytoužené a také zasloužené volno, začínají také dva měsíce ve společnosti mladšího sourozence. Dovolená s rodinou, u moře nebo na chalupě, neustále jste spolu, možná ho někdy musíš hlídat.

Vztahy jsou složité

V každém ohledu, ty přátelské, zamilované, ale i ty sourozenecké. Mladší sourozenec je protěžován rodiči, jako starší musíš mít přece rozum, že. Pokud spolu sdílíte pokoj, na hádky brzy dojde. Pošťuchujete se, řešíte prkotiny, které vám přijdou životně důležité a rodiče? Ti stojí za sourozencem. Jak s ním tedy vyjít a ovládnout chuť dát mu pořádnou facku nebo ho zaškrtit?

Zvládnout konflikty je nejlepší

Ne vždycky bude váš vztah zalitý sluncem, to prostě nejde. Někdy se pohádat musíte, někdy je to i zdravé. Je však důležité umět zvládat emoce, nepodléhat jim zbytečně, neprat se nebo neštěkat kvůli každé blbosti. Je třeba vše řešit efektivně a prakticky. Lepší je rozmyslet si, co řeknete, než to rovnou vypálíte. Párkrát se nadechněte a vydechněte, to může pomoci první slova zkrotit. Hloupost vyštěknutá v afektu může ublížit.

Dobrý vztah se sourozencem

I když se občas pohádáte, jste sourozenci, je to jeden z těch nejdůležitějších vztahů na světě. Rodinu si člověk nevybírá, ale sourozence, kterého máte, s ním můžete překonat to nejhorší, co se vám stává. Bude tady pro vás, nesoudí, neříká, co se musí, nemusí, co se má nebo nemá. Je jasné, že v pubertě se občas porvete, ale i tehdy budete při těžkých věcech stát při sobě.