Kluci dokážou být pěkně výmluvní, když se potřebují z něčeho vykroutit, nebo nechtějí přivolat na svou hlavu hněv přítelkyň. Nezlobme se proto na ně, občas si potřebujeme zjednodušit život všichni. Avšak buďme ve střehu! Některé výmluvy a neupřímnosti mohou být i nebezpečné.

Výročí jsou pro mě zbytečná, miluju tě přece každý den

Zase zapomněl na vaše narozeniny nebo výročí seznámení. Není nic příjemného, když se těšíte, že si spolu dáte slavnostní večeři, nebo dostanete ten řetízek, co se vám tak líbil, a ono nic. Ale na druhé straně je tu na místě i kapka pochopení. Při tom množství informací, které si dnes musíme pamatovat (hesla, piny, schůzky), se tohle prostě stává. A ta výmluva je přece docela hezká, no ne?

Strašně rád se s tebou budu koukat na Glee

Je jasné, že občas se vkus partnerů poněkud rozchází. Ale pak jsou i takové věci, které ten druhý prostě nechápe. I když cítíte, že drahoušek své nadšení jen předstírá, můžete mu přičíst k dobru, že chce, abyste se cítila co nejlépe. Tyhle věci se dají řešit dvěma způsoby. Buď spolu budete dělat i věci, které moc nemusíte, anebo si to prostě vyříkáte a vymezíte si činnosti, které si budete užívat odděleně v rámci zachování duševního zdraví obou.

Kamarádka možná taky ráda, i když ne vždycky

Okřídlená věta: „je to jenom kamarádka“, už je nebezpečnější. Většinou je to pravda. Naštěstí už se dnes nepředpokládá, že se ženy a muži nemohou přátelit. Okamžité podezírání tedy není na místě, ale kapka ostražitosti neuškodí. Pokud je váš přítel s kamarádkou až moc často, nebo to dokonce jde na úkor vašeho společného času, zbystřete.

Sex není důležitý, můžeme na to jít pomalu

Tak tímhle váš drahý říká: „Hrozně tě chci, pojďme na to skočit!“, snaží se ale respektovat vaše přání a obavy. Doufá, že to nebudete protahovat, ale nějakou dobu to vydrží. Otázka je, jestli to dělá víc pro vás, nebo se snaží vypadat dobře a zbavit vás strachu a zábran. A vůbec by si kluci už mohli pro tyto případy vymyslet něco originálnějšího!

Já za to nemůžu, to všechno Karel!

Taky má váš přítel své horší alter-ego, na které všechno svádí? V hospodě ho zdržel Karel, Karel ho donutil utratit všechny peníze a Karel mu řekl, že tričko s Apocalypticou bude ideální, až ho budete představovat rodičům? Tak tohle už je trošku nebezpečné. Váš přítel by se měl naučit brát na sebe zodpovědnost za vlastní činy. Nehledě na to, jak k tomu přijde chudák Karel?