Udržet vztah, který funguje na dálku, je sice obtížnější, než když to k sobě máte 20 min tramvají, ale rozhodně to není nemožné. Velkým pomocníkem jsou technologie. Díky smartphonům a Skype máte mnohem lepší šance než kdykoliv předtím. Podívejte se, co dělat, aby vám vztah na dálku vydržel.

Hlavně buďte každý den v kontaktu

Pokud chodíte s někým ze stejného města, určitě si každý den aspoň zavoláte nebo napíšete, pokud spolu rovnou netrávíte všechen čas. Stejně tak to můžete dělat se svou láskou, co je na druhém konci republiky, dokonce je velmi důležité, abyste to dělali a neztratili společnou intimitu. Volejte si, pište si, skypujte.

Nejlepší bude, když budete mít na hovory stanovený čas, ale ne přehnaně dlouhý, aby se z nich nestala povinnost. Stačí 5 minut denně, protáhnout je můžete vždycky. Tak budete mít vzájemný přehled o svých citech a nebudou vás nahlodávat pochyby.

Nekomunikujte jen fakta, ale hlavně emoce

Nepovídejte si jen o tom, co vás potkalo, ale hlavně o tom, jak jste to prožili, co jste při tom cítili. Nejen, co jste měli k obědu, ale jak vám to chutnalo, nebo co jste cítili, když jste tomu druhému kupovali dárek. Ale musí to být upřímné a od srdce, žádná vynucenost.

Také si uvědomte, že vás ten druhý nemůže vidět, když si voláte nebo píšete, takže nemusí úplně přesně pochopit význam všech vět. Nejošemetnější je humorr. Třeba ironie může být zábavná věc, ale také může při nepochopení zhoršit náladu oběma a být zdrojem zbytečného nedorozumění.

Když víte, že už máte málo času, nikdy nezačínejte složité téma. Pokud ho nestihnete dokončit, v partnerovi pak budou až do dalšího telefonátu zrát obavy a v hlavě se mu budou líhnout negativní myšlenky. Pokud jde o opravdu vážná témata, raději si je nechte až na osobní setkání.

Jste zadaní! Tak se tak chovejte…

Je normální, že si fotkou svého drahého nebo drahé vyzdobíte stůl, plochu v počítači a tapetu na mobilu. Jen si co nejčastěji připomínejte ten úsměv, který tak milujete. A nezapomeňte si na Facebooku změnit svůj stav na zadaný/á.

Možná vám budou kamarádi říkat, že „co oči nevidí, to srdce nebolí“ a že si klidně můžete občas zajít na rande s někým jiným. Neposlouchejte je. Jste přece šťastně zamilovaní a zadaní a takoví lidé na rande s někým jiným chodit nepotřebují.

Na druhé straně si naplno užívejte volnosti s kamarády. Vztah na dálku dává úžasnou svobodu, nemusíte svůj čas tolik podřizovat partnerovi, takže můžete být se svou partou, ať podniká, co podniká.

Navštěvujte se co nejčastěji a nebojte se sexu po telefonu

Česká republika není tak velká. Pokud to jde, navštěvujte se s partnerem co nejčastěji. I pokud jste od sebe dál, než na vzdálenost v naší zemičce, nejsou setkání nemožná. Dnes se cestuje poměrně rychle.

Velmi důležité je, abyste nikdy nerušili společné schůzky. Budou vzácné a budete je plánovat dlouho dopředu, takže se jim dá většina jiných věcí bez problémů podřídit. Jakmile je totiž začnete rušit, půjde to z kopce. Uskutečněné schůzky signalizují, že si svého vztahu vážíte a moc se na sebe těšíte.

Občasné schůzky však nebudou čerstvě zamilovaným stačit. Naštěstí pomohou zase technologie. Vůbec se nebojte třeba sexu po telefonu nebo po Skype. Pokud nemáte zkušenosti a trochu se stydíte, začnete něčím malým, třeba troškou škádlení přes sms a společně se propracujte dál.

Ale nemůžete být od sebe napořád

Ať už dokážete svůj vztah na dálku udržet zdravý a zamilovaný jakkoliv dlouho, budete potřebovat nějakou vyhlídku na dobu, kdy budete moct bydlet spolu, nebo aspoň v jednom městě. Naplánujte si, kdy to budete moct uskutečnit.

Budete dělat po maturitě stejnou vysokou? Najdete si práci ve stejném městě? Víc než jiné páry byste měli plánovat společnou budoucnost a mít vyhlídky na to, že se váš vztah změní v klasický. Jinak hrozí stagnace a nespokojenost.

Zdroj obrázku: https://www.flickr.com/photos/michaelransburg/4567247091/