Fotopast je sice malý, ale velmi užitečný pomocník, kterého můžeme využít nejen pro ochranu svého majetku. Používají ji i myslivci pro pozorování zvěře nebo pro kontrolu nebezpečných či nějakým způsobem ohrožených míst ve volné přírodě.

Jak vybrat tu správnou fotopast?

Při výběru fotopasti je potřeba si uvědomit několik důležitých věcí. Nejdůležitější je, jak je fotopast dostupná pro prohlížení záznamů. Ty zle nechat zasílat na e-mail nebo prostřednictvím MMS. Dalším důležitým aspektem je, z jakého období potřebuji záznamy – ve dne nebo v noci? Také vzdálenost, na kterou budou záznamy pořizovány, hraje důležitou roli.

Pokud chcete fotopast na ochranu majetku proti zlodějům nebo vandalům, je potřeba volit takový model, který má neviditelný noční přísvit. Díky tomu nebude při nočním focení nápadná a vy tak zabráníte jejímu poškození či dokonce krádeži. Pokud kupujete fotopast, kterou budete používat pro záznamy a focení zvěře, je vhodné pořídit si model se světelným přísvitem, díky kterému bude lépe vykreslena zvířecí srst.

  • Způsoby výběru záznamů

Záznamy se mohou nahrávat na SD kartu, mohou být odesílány formou MMS, která je však zpoplatněná nebo mohou být odesílány na e-mail.

Pokud je fotopast umístěná na dobře přístupném místě, postačí záznam na SD kartu, je-li umístěná na místě hůře přístupném, volte jednu z možností odesílání.

Jak funguje fotopast?

Je to automatické digitální zařízení, které se spouští ve chvíli, pokud se před jejím čidlem pohne člověk nebo zvíře. Umí eliminovat nežádoucí pohyby ve svém zorném poli a kromě pohybu reaguje také na teplotní změny.

Na koho se obrátit?

Prodejců fotopastí je celá řada. Mezi kvalitní a ověřené patří e-shop e-fotopast, který nabízí jak fotopasti na ochranu majetku, tak i pro pozorování zvěře. Vybírat si zde můžete fotopasti různých značek. Mezi velmi kvalitní značky patří fotopasti BUNATY či BROWNING.