Léto se kvapem blíží a slunce vašim vlasům nijak nepomáhá. Naopak spolu se slanou a chlórovanou vodou jim dává zabrat. A ty následně ztrácí svůj lesk, slábnou a ničí se. Je důležité o vlasy pečovat celoročně, v létě jim však dopřejte péči zvýšenou. Odmění se vám tím, že budou krásné a vy se jimi tak budete moci pyšnit na pláži či u bazénu. Jak tedy pečovat o své vlasy, aby byly krásné, pevné a zdravé i během náročných letních měsíců?

Krásné vlasy = zdravé vlasy

Aby byly vaše vlasy krásné po celý rok a zejména v létě, pak je musíte udržovat zdravé. Je nutno mít zastřižené konečky a všechny roztřepené konce zlikvidovat. Jedině tak mohou růst zdravé a pevné vlasy. Dále se o ně také musíte pravidelně starat, nejen před a během léta. Díky tomu budou vlasy zdravé a sluneční paprsky je tolik neohrozí. V létě je dobré používat produkty s UV ochranou.

Hydratace je základ

Aby se vlasy leskly, potřebují dostatek vody, podobně jako pokožka hlavy. Musíte tedy pravidelně pít, ideálně vodu. Zamezíte tak vysušování pokožky. Máte-li vlasy suché, pak sáhněte po šamponech a kondicionérech, které mají hydratační schopnosti. Máte-li vlasy opravdu moc suché, sáhněte po hydratačních maskách či ochranných sprejích, které dodávají vlasům hydrataci.

Vitamíny

Vlasy potřebují dostatek vitamínů, ideálně bílkoviny a vitamín B. Pokud vám chybí tyto vitamíny, pak zařaďte do svého jídelníčku ryby, ořechy nebo doplňky stravy, které dodávají vašemu tělu potřebné vitamíny.

Zakryjte hlavu i vlasy

Sluneční paprsky jsou velmi zrádné a chcete-li před nimi své vlasy ochránit, pak můžete zvolit také pokrývku hlavu. Čepici, kšiltovku, klobouk nebo jednoduše šátek, to vše pomůže chránit nejen vaše vlasy, ale také pomáhá před úpalem.