Život přináší spoustu nečekaných situací a často se tak stává, že se z nějakého důvodu vztah rozpadne. S partnerem jste rodiče, fungujete spolu na této bázi, ale přeci i vy máte šanci a právo se znovu zamilovat a najít si svou spřízněnou duši.

Spřízněná duše

Jestliže si najdete partnera, který vás respektuje, má vás rád, snesl by vám modré z nebe, pak jste vyhráli v loterii. Znovu prožíváte ten krásný pocit zamilovanosti, lásky, porozumění, vzájemné úcty. Chodíte si na rande, první pusa, doteky, milování. A také seznámení s vaším dítětem či dětmi. Jak to udělat, aby to proběhlo co možná nejvíc v pohodě?

Děti chápou spoustu věcí

Ve skutečnosti jsou děti v tomhle ohledu velmi chápavé, často vědí daleko víc, než si myslíte. Rodiče je stále vidí jako takové malé děti, které je nutno chránit, mají schopnost dětskou inteligenci podceňovat. A přitom opak je pravdou, děti chápou daleko víc a lépe. V mnoha ohledech můžete s dětmi hovořit jako takřka s dospělými jedinci.

Děti školního věku a výše chápou spoustu věcí, jednejte tedy s nimi na rovinu. Nezkoušejte metafory, slovní přirovnání, prostě jednejte „na férovku“, samozřejmě úměrně věku dítěte. Jednoduše dětem vysvětlete, že si dáte v cukrárně zmrzlinový pohár s tímto pánem (nebo ženou), protože je hodný a vy ho máte rádi.

Seznamujte postupně

Není dobré čekat nějak dlouho na seznámení nového partnera s dětmi, avšak zase jej neseznamujte s každým, s kým jdete na rande. Jakmile si budete vzájemně jistí, že to někam směřuje a vede, pak je ideální čas na seznámení. Začněte neutrálně, nechejte děti a partnera, aby se vzájemně poznali.

Rozhodně není dobré děti postavit před hotovou věc, že tohle je jejich nový tatínek (nová maminka) a musí ho poslouchat. V takovém případě se děti mohou zapřít, budou vzdorovat a celá situace bude o dost složitější.