Taky jste vyzkoušeli kde co, ale vždy jste se zklamali? Lákavých reklam a zaručených referencí je na internetu tisíce. Prakticky každý doplněk stravy má „magické účinky”. Ovšem ne vždy je tomu skutečně tak.

Nebudeme vás tedy přemlouvat, abyste dali něčemu přednost, ale jednoduše vám uvedeme 5 důvodů, proč užívat právě astaxanthin každý den.

1. Volné radikály

V prvé řadě pomáhá odbourávat volné radikály. To jsou látky, které mají nepříznivý dopad na buňky i orgány a mohou stát za vznikem mnohých vážných nemocí.

2. Antioxidační, protirakovinné a protizánětlivé vlastnosti

Dalším důvodem, proč užívat astaxanthin každý den, jsou jeho antioxidační, protirakovinné a protizánětlivé vlastnosti. Na ty bylo poukázáno již v několika odborných studiích z Korey nebo z Nového Zélandu.

3. Osteoartróza

Astaxanthin pomáhá také při osteoartróze. Novozélandskou studií bylo potvrzeno, že právě astaxanthin snižuje opotřebování chrupavek a pozitivně tak může pomoci i při léčbě osteoartrózy.

4. Posílení imunity

Nejen na chrupavky, ale také na celkový imunitní systém působí 1staxanthin pozitivně. Podle další vědecké studie bylo zjištěno, že astaxanthin posiluje imunitní systém, zpomaluje růst rakovinných buněk a pomáhá při zánětu žaludku.

5. Oxidativní stres

Další oblastí, kde je astaxanthin velmi účinný, je oxidativní stres. Ten vede u lidí k poškození buněk nebo tkání a podílí se také na obezitě, některých onemocněních a stárnutí. Ovšem podle nejnovější korejské studie s tím může astaxanthin taktéž pomoci. Studie ukázala, že užívání astaxanthinu po dobu tří týdnů může zlepšit celkový fyzický stav a snížit účinky oxidativního stresu.