Co je vlastně fotopast? Jedná se o plně automatické digitální zařízení, které je určené pro denní i noční záznam fotografií, ale i videa o délce jedné minuty. Slouží zejména myslivcům či vědcům a pozorovatelům života nočních, nejčastěji lesních zvířat.

Výjimkou však není ani užití fotopastí na člověka.

Další informace

Každá fotopast je aktivována spuštěním PIR čidla přesně ve chvíli, kdy je zaznamenán pohyb, přesněji řečeno tepelný pohyb, a to v zorném poli snímače. Zajímavostí také je, že fotopast umí eliminovat, tedy rozeznat a vyřadit nežádoucí pohyby v jejím zorném poli tak, aby se zbytečně nezaznamenával neefektivní bod, který znehodnocuje celou misi.

Čidlo fotopasti pracuje na základě pohybu a teplotních změn

… díky tomu se záznam soustředí přesně tam, kam má. Fotopast je tak efektivní jak na mapování pohybu zvěře, tak na zabezpečení daných objektů.

Záloha

Tím nejdůležitějším na celé této misi, je záloha získaných dat. Tudíž i kdyby se poškodila samotná fotopast, stále lze zachránit to, co zaznamenala. Veškeré snímky a videa se ukládají na typicky známou SD kartu, ba dokonce ty nejmodernější alternativy fotopastí – dokážou zachycené fotografie a videa rovnou odesílat na váš mobilní telefon či email, což je opravdu k nezaplacení.

Současné modely fotopastí

Pojďme si tedy nabídnout některé horké modely fotopastí, které zachytí nechtěné zvířecí hosty, ale i zloděje…

Fotopasti s GSM

Nejlevnějším modelem zde je fotopast Ltl Acorn 5310 MG Premium, která se prodává za necelých 5500 Kč, a to včetně 16 GB SD karty a sady baterií pro maximální výdrž. Tato fotopast je určená především na ochranu majetku s GSM branou a navíc disponuje výše uvedenou možností – odesílat okamžitě zachycené snímky na mobilní telefon či email. Díky tomu se okamžitě dozvíte, kdo se dostal na váš pozemek. Velice užitečný pomocník.

Fotopasti s širokým úhlem záběru

Fotopast Ltl Acorn 6310MGW se rovněž prodává ve výhodném balení s SD kartou pro záznam a sadou baterií, potřebných pro chod přístroje. Tato fotopast využívá širokého úhlu záběru a GSM modulu pro okamžité zasílání snímků na mobil či email. Tento model využijete zase jak k ochraně majetku, tak ale také ke sledování zvířat. Rychlost spouště je 0,8 sekund, délka videa šedesát sekund. Přístroj je napájen 12 x AA bateriemi.

Fotopasti s neviditelným přísvitem

Zde vám nabídneme například Scout Guard SG 570-12M za pouhých 2500 Kč, která se pyšní 12 MP rozlišením a univerzálním využitím – zase jak k ochraně majetku, tak ke sledování zvířat. Přístroj vyžaduje čtyři tužkové baterie, disponuje neviditelným přísvitem, režimem videa či fota a USB externím ovladačem s LCD displejem.