Dnešní vztahy jsou složité, čím dál častěji vídáme ženy, vedle kterých se objevují výrazně mladší muži a naopak, starší muž, který si vede za ruku mladinkou slečnu. I když je to dnes, dá se říci, normální, stále lidé přemýšlejí, jestli ten pán je partner, otec nebo rovnou dědeček. A povětšinou jen vrtí hlavou, přece jim takový vztah nemůže fungovat. Nebo ano?

Žena zlatokopka

Starší muž bývá povětšinou dobře situovaný a své mladé přítelkyni rád koupí nějaký ten šperk, šaty, vezme jí do divadla, na dovolenou. A to vše se ženám líbí, jsou obletované, někdo se o ně stará. Některé tak záměrně vyhledávají starší movité pány, protože život po jejich boku znamená pohodlí, jistý životní standard a luxus.

Mužnost a síla

Manželství s výrazně starším muže bylo běžné ještě na počátku dvacátého století. V tehdejší době byly role v rodině rozděleny trochu jinak. Muži byli zodpovědní za rodinu, museli se o ní postarat, zajistit jí finančně. Se starostí o obživu přichází také pravomoc rozhodovat, alespoň tehdy tomu tak bylo. Žena naopak pečovala o rodinu, děti, domov.

I dnes ženy ke starším mužům mohou jistým způsobem vzhlížet. Dnes jsou ženy sebevědomé, feministicky založené, mají rády svou nezávislost, svou svobodu. Přesto však mají rády pocit, že je o ně postaráno, že se na staršího partnera mohou spolehnout. Představuje jisté bezpečí a klid.

Rozhled a zkušenosti

Starší muži mají leccos za sebou, jsou už vybouření, doby, kdy hledali ženy jen na jednu noc, dávno pominuly. Nyní mají stabilní práci, vlastní bydlení, nějaké úspory, zkušenosti. Chtějí se usadit, hledají partnerku pro život, což se mnoha ženám líbí.

Všeobecně mají starší muži také přehled o světě, mohou ohromit svou partnerku znalostmi ze všech oblastí. Ženy ke starším mužům vzhlíží (mnohdy podobně jako ke svým otcům), imponuje jim také jejich galantnost, dvoření. Snad každá žena touží být chvíli opečovávána.