Mnoho lidí považuje sex za projev partnerské nevěry. Je to jasné, partner sdílí s někým cizím to nejintimnější, co má být jen mezi dvěma lidmi, kteří spolu žijí či jsou spolu dokonce ve svazku manželském. Nevěra je však, bohužel, dnes již na denním pořádku, objevuje se v mnoha vztazích. Jak však definovat nevěru? Je to až tehdy, když se partner s někým vyspí? Nebo to nemusí být jen fyzického rázu?

Anonymní internet

Co se seznamování týče, jde o rychlý proces, není to žádná věda, anonymita dodává na odvaze. Co však také dodává je prostor pro lži. Může to začít nevinně větou ahoj, jak se máš? A vy se zrovna cítíte špatně, potřebujete si ulevit. A ten někdo na druhé straně má čas poslouchat. Začnete si povídat pravidelně a často, budete si krom běžných starostí povídat i o vašem životě, intimních věcech. Dříve či později zabrousíte na téma sex. Jestliže se váš „internetový vztah“ začne vyvíjet, budete si vzájemně věřit, pošlete si fotky, erotické fotky či zprávy, pak už to je druh nevěry. Co na tom, že neproběhlo nic fyzického. Nejde o nevinné přátelství, na to pozor.

Pracovní flirt

Máte v práci nějakého kolegu, který vám sedí, se kterým je vám dobře. Kromě těch pracovních věcí vás spojují i osobní zájmy, máte rádi stejné věci, stejné filmy, hudbu a podobně. Začnete spolu řešit své osobní problémy, tajemství. Na tom by možná nebylo nic špatného, kdybyste o tom partnerovi řekli. Bojíte se? Máte před partnerem tajemství? Pak je nutno přehodnotit pracovní kamarádství. Můžete, často nevědomky, plánovat nějakou aféru.

Flirt na cestách

Rádi cestujete a to nejen v létě, ale třeba v rámci práce? Objevujete nové a nové lidi, kteří jsou tak skvělí, zábavní, nemají problémy, zkrátka jsou úplně jiní, než váš partner. Budete-li se s takovýmito lidmi scházet pravidelně, riskujete, že podlehnete nevěře. A vyvstává otázka, opravdu vám stojí možné chvilkové potěšení za zničení dlouhodobého vztahu?